5 тонн гуманітарної допомоги до прифронтових населених пунктів Донецької області

5 тонн гуманітарної допомоги до прифронтових населених пунктів Донецької області

3 грудня відбулася ще одна гуманітарна місія фонду Future for Ukraine на Схід України. Спільно з партнерами фонду вдалося зібрати понад 5 тонн гуманітарної допомоги та доставити її чотирма автівками до віддалених населених пунктів Донецької області, що знаходяться неподалік від лінії фронту. Допомогу у вигляді продуктових наборів, засобів гігієни та догляду, теплого одягу, солодощів для дітей та корму для тварин отримали 300 українських родин.

Дев’ятий рік поспіль тут, у прифронтових населених пунктах, немає спокою та тиші. Люди навчилися відрізняти звуки вибухів та навіть можуть визначити відстань розриву снаряду. Розповідають про те, як виглядає спалах забороненої фосфорної бомби, засинають під залпи систем «Ураган» та «Смерч». Наші військові мужньо захищають кордони, проте ворог усе ще дуже близько. Нерідко ракети або уламки долітають до житлових будинків.

_DSC0020

Та навіть попри постійний страх, тривогу та небезпеку для життя, багато місцевих мешканців продовжують залишатися у рідних домівках. Люди живуть навіть у пошкоджених або напівзруйнованих будинках і підвалах. Робота тут — це розкіш. Навіть землеробство майже зійшло нанівець, землю немає чим засівати, та й виходити у поле дуже небезпечно через можливі прильоти.

_DSC0460

У деяких селах є магазини, проте кількість та асортимент продуктів дуже обмежені. А головне — немає грошей щось купувати. Люди виживають на мізерну пенсію та вже звикли перебиватися мінімальним набором продуктів. Найбільше тут цінується хліб або те, з чого можна його спекти — борошно та дріжджі.

«Готуючись до місії на Донеччину, ми намагалися наповнити гуманітарні набори максимальною кількістю продуктів, яких вистачить надовго. Це кілька видів круп, макарони, олія, чай, цукор, дріжджі. Додавали також консерви та готовий хліб. Найважче те, що тут залишаються діти. Для них ми підготували окремі набори з солодощами. Для зовсім маленьких привезли памперси. Усім категоріям населення доставили теплий одяг та набори особистої гігієни. Привезли і корм для тварин. А ще, виготовили від фонду настінні календарі до наступного року — сподіваємося, у ньому буде більше світлих днів, ніж у теперішньому», — розповідає Ольга Глюза, керівниця Гуманітарного штабу Future for Ukraine.

Люди тут настільки потребують допомоги, що докладають надзусилля, аби її отримати. Місцева бабуся проїхала 10 кілометрів на старенькому велосипеді, щоб забрати їжу, якої вистачить на тиждень життя. Дорога в один бік займає понад годину, і все це за холодної погоди та під звуки вибухів. На співчуття волонтерів старенька відповідає подякою та запевняє, що сьогодні у неї хороший день.

_DSC9602

Фонд планував надати допомогу мешканцям трьох сіл, проте доїхати вийшло лише до першого у переліку — Новоселівки. Поки тривала видача гуманітарних наборів, військовий конвой, який супроводжував волонтерів, повідомив, що ситуація загострилася. Ворог обстрілював населені пункти, що межували з логістичною мапою фонду, через що почалася ротація військових, і більшість доріг перекрили для руху. Тому усі 5 тонн продукції вирішили вивантажувати у Новоселівській адміністрації. Після нормалізації ситуації допомогу зможуть отримати також мешканці сіл Соловйове та Орлівка.

Як волонтер до гуманітарної місії фонду долучився український радіо- та телеведучий Анатолій Анатоліч.

«Усі, кого ми тут побачили — це люди на межі виживання, які потребують підтримки та допомоги. Тому ще раз хочеться підкреслити, як важливо не забувати про ці регіони, села та родини, для яких гуманітарка — це один зі способів вижити. Не припиняйте донатити, долучайтеся до місій як волонтери! А представники бізнесів завжди знайдуть можливість передати у фонд продукти харчування, особистої гігієни та інші необхідні товари», — закликав відомий українець.

У фонді дякують партнерам, завдяки яким вдалося зібрати 5 тонн гуманітарної допомоги. Це L’Oréal Україна та благодійний фонд «Твоя опора», які надали косметичні засоби для догляду. Мережа магазинів METRO, яка є постійним партнером фонду від початку його діяльності, та надає продукти для гуманітарних пакунків. А також нові партнери фонду — ТМ «Львівські дріжджі» та LOVARE від АТ «Мономах», які передали такі необхідні зараз дріжджі та чай. Особлива вдячність пекарні «Good Bread from Good People» за дбайливо випечений хліб.

Українські родини у Донецькій області як ніколи потребують нашої підтримки! Ми маємо зробити усе, щоб діти та дорослі отримали необхідну допомогу. І найголовніше — відчули, що про них не забули, що їхні долі важливі

Фонд Future for Ukraine регулярно проводить гуманітарні місії на деокуповані та прифронтові території. Волонтери відвідали уже 3 регіони та щомісяця вирушають за новими напрямками. Зокрема, у кінці вересня Гуманітарний штаб фонду передав допомогу мешканцям звільнених сіл Харківщини, а у жовтні реалізував гуманітарну місію до мужнього Миколаєва.

administrator

Related Articles