Аудит інструментів та ефективності ухвалення рішень органами місцевого самоврядування під час війни

Із початком широкомасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року в Україні запроваджено  воєнний стан, в умовах якого було частково обмежено права місцевого самоврядування. Посилилася централізація владної вертикалі, яка створює ризики ухвалення рішень, що стосуються місцевого самоврядування, без попереднього обговорення з його представниками та врахування їхньої думки. Водночас, в українському законодавстві передбачено низку інструментів участі органів місцевого самоврядування в ухваленні рішень на національному рівні. На жаль, деякі з цих інструментів недостатньо ефективні (не працюють), а деякі потребують доповнення і удосконалення.   

Коаліція РПР провела аудит інструментів ухвалення рішень органами місцевого самоврядування та дослідила/оцінила їхню ефективність під час повномасштабної агресії Росії.

Аналіз проведено за чотирма напрямами:

  • Всеукраїнські асоціації ОМС – як інструмент взаємодії ОМС з органами влади на центральному рівні
  • Діяльність Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України
  • Співпраця/взаємодія ОМС з  з Кабінетом міністрів України, органами виконавчої влади 
  • Співпраця/взаємодія ОМС із Верховною радою України (народними депутатами, комітетами).

За результатами аудиту будуть розроблені рекомендації щодо напрямів удосконалення правового регулювання та практики інструментів ухвалення рішень, а також   пропозиції щодо удосконалення законодавства України з урахуванням обставин воєнного часу. 

Повний текст документу читайте за посиланням.

Аналітичний документ підготовлено Коаліцією Реанімаційний Пакет Реформ в рамках Проєкту «Посилення участі ОМС у прийнятті рішень національного рівня шляхом координації та обговорення заходів щодо реагування на надзвичайні ситуації між ОМС та діяльністю національних органів державної влади», та став можливим завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проєкт USAID «ГОВЕРЛА». Зміст цього заходу не обов’язково відображає погляди USAID та Уряду США.

administrator

Related Articles