Київ. 17 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Балансова вартість знищеного внаслідок повномасштабного вторгнення росії в Україну майна гірничо-металургійної групи "Метінвест" Ріната Ахметова та Вадима Новинського наразі становить 96,5 млрд грн.
"Завдані збитки за залишковою балансовою вартістю – 96,5 млрд грн. Це без втраченої вигоди. Це за документами, які були й задокументовані як знищені. А ще є вкрадене майно тощо, і треба в цьому розбиратися", – повідомила директор із правового забезпечення групи "Метінвест" Світлана Романова на Київському міжнародному економічному форумі у четвер.
При цьому вона зазначила, що війна завдала багато збитків усім. Щодо "Метінвесту", то основні знищені або пошкоджені підприємства розташовані у Маріуполі, серед яких – "Азовсталь", ММК ім. Ілліча. Загалом завдано значних збитків 21 підприємству, зокрема це Авдіївський КХЗ – найбільший коксохімічний завод в Європі.
Романова констатувала, що у разі завдання шкоди необхідно це документувати. "Метінвест" станом на 1 жовтня у повному обсязі задокументував завдану шкоду маріупольським підприємствам компанії.
"Працювало 300 людей над документуванням, складено 1,5 тис. актів – 124 тис. сторінок! Майже 4 тис. фото та відео. І дрони не завжди допомагають, потрібно мати фото-відеоматеріали з мітками – з датою, часом. Також важливий збір інформації з усіх джерел ", – пояснила топменеджер.
Вона уточнила, що складено документацію щодо 6 тис. об’єктів нерухомості та 380 об’єктів рухомого майна, на підставі цього подано 19 заяв до європейського суду з прав людини, порушено 60 кримінальних справ за фактами збитків внаслідок війни.
Водночас директор із правового забезпечення "Метінвесту" додала, що є методики з оцінки завданого майна, "але як документувати збитки, якщо немає доступу до об’єктів шкоди?".
"І немає методики, як оцінювати завдання майну цілісного майнового комплексу? Там методика оцінки зовсім інша", – сказала експерт.
При цьому вона зазначила, що швидкого відшкодування збитків та рішень суду не слід очікувати – це тривалий процес.
"Не буде швидкої відповіді – треба працювати", – резюмувала Романова.
Раніше повідомлялося, що "Метінвест" продовжує боротьбу з крадіжками з боку Росії, яка незаконно вивозить маріупольський метал. Компанія докладає всіх можливих зусиль для притягнення винних та їхніх спільників до суворої юридичної відповідальності. Підприємства групи подали позови до Європейського суду з прав людини проти росії за збитки, заподіяні росією майну та власності групи у Маріуполі та на інших територіях України з 24 лютого 2022 року. Зокрема, позови до маріупольських металургійних підприємств подали комбінати "Азовсталь" та ММК ім. Ілліча.
"Метінвест" є вертикально інтегрованою групою з видобувних та металургійних підприємств. Підприємства групи розташовані переважно в Донецькій, Луганській, Запорізькій та Дніпропетровській областях.
Основними акціонерами холдингу є група "СКМ" (71,24%) та "Смарт-холдинг" (23,76%), які спільно управляють ним.
ТОВ "Метінвест Холдинг" – управляюча компанія групи "Метінвест".