БЕБ забезпечило арешт 158 автомобілів МАЗ вартістю понад 200 млн грн

Київ. 12 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Бюро економічної безпеки (БЕБ) та Офіс генерального прокурора забезпечили накладення арешту на 158 автомобілів і спецтехніки виробництва Білорусі, орієнтовною вартістю 220 млн грн у рамках кримінального провадження про ухилення від сплати податків посадовими особами низки підприємств.

"Встановлено, що в період 2021-2022 років посадовці українського товариства з іноземними інвестиціями, що є імпортером та офіційним дистриб’ютором автомобільної та іншої техніки виробництва Республіки Білорусь, за попередньою змовою з кількома підприємствами-дилерами здійснили передання автомобілів", – ідеться у повідомленні БЕБ у четвер, яке бюро проілюструвало фотографіями самоскидів МАЗ.

При цьому в повідомленні наголошується, що 47 од. автотехніки загальною вартістю близько 105 млн грн було відчужено шляхом підписання лише актів приймання-передачі без належного відображення у податковому та бухгалтерському обліку.

"У результаті підприємці ухилилися від сплати податків більше ніж на 10 млн грн", – констатують у БЕБ.

Ухвалою суду арешт накладено на автотехніку, а також рахунки української компанії. Досудове розслідування триває.

Як повідомлялося, у 2021 році білоруський МАЗ став лідером українського ринку вантажних автомобілів повною вагою понад 3,5 т з часткою 21,5%, продавши понад 1 тис. авто – на 29% більше, ніж роком раніше (при зростанні цього ринку на 30%). Проте вже у квітні поточного року він залишив групу лідерів.

Офіційним імпортером та дистриб’ютором продукції МАЗ в Україні є ТОВ з іноземними інвестиціями "Торговий дім "МАЗ Україна".

administrator

Related Articles