Бербок про переговори Шольца і Путіна: підтримуємо всі зусилля для миру

Берлін. 14 травня. ІНТЕРФАКС – Глава МЗС ФРН Анналена Бербок заявила, що підтримує всі зусилля для того, щоб досягти миру в Україні.

"Ми підтримуємо всі кроки для того, щоб люди могли жити в своїй країні в мирі та безпеці", – сказала вона в суботу за підсумками зустрічі глав МЗС країн G7.

Напередодні канцлер ФРН Олаф Шольц і президент РФ Володимир Путін провели телефонну розмову, канцлер в розмові з російським президентом наполягав на якнайшвидшому режимі припинення вогню, на поліпшенні гуманітарної ситуації і на прогресі в пошуку дипломатичного вирішення конфлікту.

Як наголошується в повідомленні офіційного представника федерального уряду Штеффена Гебештрайта, Шольц "однозначно відкинув звинувачення в поширенні нацизму в Україні". "Твердження, що там нібито правлять нацисти, не відповідає дійсності", – написав канцлер у своєму Twitter.

Крім того, Шольц, враховуючи наслідки війни в Україні, особливо в Маріуполі, знову "закликав президента Росії якомога швидше домогтися припинення вогню, поліпшення гуманітарної ситуації і прогресу в пошуку дипломатичного вирішення конфлікту". Сторони також обговорили продовольчу ситуацію в світі, яка різко загострилася внаслідок агресивної війни Росії. "Канцлер нагадав, що Росія несе тут особливу відповідальність", – наголошується в повідомленні пресслужби уряду Німеччини.

Штеффен Гебештрайт особливо зазначив, що 75-хвилинна розмова з Путіним відбулася після бесіди 11 травня федерального канцлера з президентом України Володимиром Зеленським.

administrator

Related Articles