Білоруська влада заявила про дефляцію в жовтні після посилення держрегулювання цін

Мінськ. 9 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Дефляція спостерігається в Білорусі у жовтні після посилення держрегулювання цін, повідомив заступник міністра антимонопольного регулювання та торгівлі Андрій Картун журналістам у середу.

"Система регулювання цін працює вже майже три тижні. (…) Ми вже бачимо ефект від вжитих заходів. У жовтні у нас дефляція. І за роком загалом інфляція суттєво сповільниться", – сказав Картун, якого цитує держагентство БелТА.

Конкретного рівня дефляції у жовтні заступник міністра не назвав.

У жовтні білоруський президент Олександр Лукашенко підписав директиву "Про неприпустимість зростання цін", що передбачала фактичну заборону збільшення роздрібних цін з 5 жовтня. Незабаром уряд республіки ухвалив постанову, відповідно до якої було введено держрегулювання роздрібних цін на всі товари споживчого кошика.

Рішення влади були спричинені прискорення зростанням споживчих цін у Білорусі у вересні 2022 року до 0,9% після уповільнення до 0,1% у серпні та 0,5% у липні.

Річна інфляція (щодо аналогічного місяця 2021 року) продовжила сповільнюватися і становила 17,4% проти 17,9% у серпні та 18,1% у липні. З початку цього року споживчі ціни зросли на 14,8%.

На 2022 рік білоруська влада ставила за мету уповільнення інфляції до 6%. З середини минулого року в країні зберігалася система жорсткого держрегулювання цін на основні продовольчі та непродовольчі товари – цінове регулювання поширювалося більш ніж на 50% споживчих товарів.

Цільовий прогноз уряду на 2023 рік передбачає уповільнення темпів інфляції до 7-8%.

administrator

Related Articles