Бізнес під час воєнного стану може здійснювати госпдіяльність без висновку Держпродспоживслужби

Київ. 12 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Бізнес під час дії воєнного стану може провадити господарську діяльність за декларативним принципом без отримання висновку Держпродспоживслужби.

Про це повідомила Європейська Бізнес Асоціація (ЄБА), посилаючись на офіційну відповідь Держпродспоживслужби на запит ЄБА.

"Цього тижня Асоціація отримала офіційний лист від Держпродспоживслужби, в якому зазначено, що суб’єкти господарювання можуть здійснювати господарську діяльність в умовах воєнного стану за декларативним принципом шляхом подання декларації про провадження господарської діяльності до Міністерства економіки України без отримання висновків", – повідомляє ЄБА.

Крім того, Держпродспоживслужба підтвердила, що термін дії дозвільних документів, зокрема її висновків, автоматично продовжується на період дії воєнного стану.

У ЄБА зазначають, що запровадження воєнного стану та військові дії на території держави суттєво ускладнили, а подекуди унеможливили отримання підприємцями низки дозвільних документів.

Йдеться, наприклад, про висновки державної санітарно-епідеміологічної експертизи, отримання яких було необхідною умовою для реалізації багатьох типів товарів, зокрема критично важливих для споживачів, наприклад засобів гігієни, дитячого харчування, мийних засобів, косметичних виробів, деяких харчових продуктів, техніки тощо.

administrator

Related Articles