Лондон. 13 лютого. ІНТЕРФАКС – Британські виробники напівпровідників потребують фінансової підтримки від держави, при цьому гравці у галузі попереджають, що країна може втратити низку компаній, якщо не вживатиме термінових заходів допомоги, пише CNBC.
Так, Pragmatic Semiconductor, стартап із виробництва чипів, створених із використанням некремнієвих технологій, попередив, що може бути змушений релокуватися за кордон, якщо влада не надасть плану допомоги галузі.
“Компанії повинні бачити економічну вигоду, щоб продовжувати працювати і займатися виробництвом тут, і якщо за кордоном потенційно більше економічних переваг та пакетів заходів державної допомоги, тоді релокація – це єдине розумне рішення для бізнесу”, – сказав головний виконавчий директор Pragmatic Semiconductor Скотт Уайт.
Компанія IQE, виробник мікросхем зі штаб-квартирою в Уельсі, також попередила, що може бути змушена перенести бізнес до США або ЄС, якщо влада Великої Британії не вживе заходів підтримки в найближчі півроку.
Велика Британія є батьківщиною однієї з найпривабливіших у світі компаній із розробки мікросхем Arm, ліцензовані чипи якої використовуються майже 95% смартфонів у світі.
“Ми б хотіли залишитися у Великій Британії і пообіцяли розвиватися у Великій Британії, але ми також маємо робити те, що хочуть акціонери, і йти туди, де є гроші”, – сказав CEO компанії Амеріко Лемос в інтерв’ю газеті The Times.
Тим часом брак напівпровідників став проблемою для держав у багатьох країнах світу, оскільки глобальний дефіцит призвів до перебоїв у ланцюгах постачання найбільших автовиробників та виробників електроніки.
Президент США Джо Байден підписав закон Chips and Science Act, що передбачає виділення $52 млрд на розвиток виробництва напівпровідникових компонентів усередині країни. Тим часом ЄС виділив 43 млрд євро для європейської галузі виробництва напівпровідників з метою виробляти 20% від світового обсягу напівпровідників до 2030 року.