Частка Лондона в загальному обсязі європейських IPO впала до мінімальних із 2009 р. 9%

Київ. 12 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Частка Лондона у загальному обсязі європейських IPO у 2022 році впала до мінімуму з часів глобальної фінансової кризи, свідчать підрахунки агентства Bloomberg.

Загалом обсяг первинних публічних розміщень акцій у Лондоні цього року становив лише 1,5 млрд фунтів стерлінгів ($1,8 млрд). Це становить 9% від загальноєвропейського показника $20,9 млрд і є мінімумом з 2009 року, коли частка Лондона опускалася до 2%.

Дані свідчать, що британській столиці важко зберігати статус глобального фінансового центру після Brexit. Довіра інвесторів до Лондона також похитнулася після відставки двох прем’єр-міністрів Великої Британії за короткий термін, зазначає Bloomberg.

"Лондонський ринок IPO зіткнувся з "посухою". Крім глобальних економічних проблем та загального зниження апетиту до ризику на світових ринках, Великій Британії доводиться долати власні специфічні проблеми, – зазначає аналітик Hargreaves Lansdown Софі Лунд-Єйтс. – Лондон втратив свої конкурентні переваги після Breхіt і також втратив позицію лідера на ринку IPO.

Цього року в Лондоні не було жодного розміщення акцій на суму $1 млрд. і більше. Найбільшим стало IPO китайського виробника вітряних турбін Mingyang Smart Energy Group обсягом $757 млн.

Обсяг лише п’яти IPO перевищив $100 млн.

Влада Великої Британії, намагаючись вдихнути життя в лондонський "Сіті", оприлюднила пакет реформ у сфері фінансових послуг, покликаних підвищити його конкурентоспроможність. Оголошені заходи виявилися менш кардинальними, ніж планувалося до Brexit, зазначає Bloomberg.

"Ринок навряд чи зможе повністю відновитися, доки приплив коштів інвесторів на фондовий ринок загалом залишається стриманим, – зазначає Лунд-Єйтс. – Перший квартал наступного року буде ключовим для розуміння того, що буде з IPO весь наступний рік".

administrator

Related Articles