Демократи скоротили відставання у боротьбі за більшість у Палаті представників США

Київ. 11 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Демократична партія США скоротила відставання у боротьбі за більшість у Палаті представників США, наблизившись до показника у 200 місць, натомість республіканцям необхідно ще сім місць для отримання більшості, повідомляє у п’ятницю CNN.

За даними телеканалу, на сьогодні республіканці змогли забезпечити собі 211 місць у Палаті представників, тоді як демократи – 198. Загалом у палаті 435 місць, отже, залишається обрати ще 26 осіб. Для забезпечення більшості у Палаті представників необхідно набрати щонайменше 218 місць. Проте, на думку спостерігачів, демократам уже навряд чи вдасться випередити республіканців у Палаті представників.

При цьому, як повідомлялося, все не так очевидно на виборах до Сенату. ЗМІ зазначають, що обидві партії зараз гарантовано отримують по 48 місць у сенаті, ще в трьох штатах переможця поки не виявлено і триває підрахунок голосів: йдеться про Аляску, Аризону та Неваду.

В Аризоні сенатор від штату демократ Марк Келлі збільшив відрив від кандидата від Республіканської партії Блейка Мастерса, за результатами підрахунку 80% голосів, вони набирають 51,7% і 46,1% відповідно.

У Неваді за результатами підрахунку 88% голосів кандидат у сенат від республіканців Адам Лаксальт набирає 49%, а сенатор від Демократичної парії Кетрін Кортес Масто – 48%.

Також ще не визначено сенатора від Аляски, проте перегони за посаду тривають між двома кандидатами від Республіканської партії Келлі Чібакой та чинним сенатором Лізою Меркаускі, тому цей штат у будь-якому випадку залишається за республіканцями.

Вирішальним для визначення більшості в Сенаті може стати другий тур виборів у Джорджії, що відбудеться 6 грудня.

administrator

Related Articles