Держмолодьжитло купує 100 квартир для внутрішньо переміщених осіб

Київ. 12 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву (Держмолодьжитло) оголосив про проведення закупівлі житла для подальшої передачі в оренду внутрішньо переміщеним особам, із-поміж багатодітних сімей, житло яких зруйноване внаслідок російської агресії.

Як повідомляється в релізі, загалом закуповується 100 квартир: у Київській та Чернігівській областях по 35, у Сумській 20 та Житомирській 10.

Житло з ремонтом та меблями може бути придбане у фізичних та юридичних осіб-власників такого житла.

Мінімальна загальна площа житла – 31,5 кв. м, максимальна – 94,5 кв. м.

Як повідомлялося, постановою Кабміну №495 від 29 квітня 2022 року затверджено порядок викупу, будівництва житла з метою передачі для тимчасового проживання внутрішньо переміщених осіб.

Держмолодьжитло може купувати готове житло за умови, що вартість придбання 1 кв. м загальної площі житла (з урахуванням усіх обов’язкових платежів, що сплачуються покупцем під час придбання житла) не перевищує граничну вартість.

Гранична вартість розраховується виходячи з визначеної Мінрегіоном опосередкованої вартості спорудження житла у регіонах України, визначеної Мінрегіоном та збільшеної для: міст-обласних центрів, міст обласного значення з населенням понад 300 тис. осіб та населених пунктів, розташованих у районах, прилеглих до меж міст-обласних центрів – у 1,75 раза; інших населених пунктів – у 1,5 раза.

Наприклад, у лютому 2022 року Мінрегіоном затверджено опосередковану вартість для Закарпатської області 13 892 грн/кв. м, Києва – 18 704 грн/кв. м. Отже, гранична вартість готового до заселення житла, яку може сплатити держава або громади, в Ужгороді – 24 311 грн/кв. м, у Києві – 32 732 грн/кв. м.

Джерело: https://www.molod-kredit.gov.ua/pres-tsentr/novyny/derzhmolodzhytlo-oholoshuie-pro-zakupivliu-zhytla

administrator

Related Articles