ДК "Інвестохілс" переводить свій бізнес на новий стратегічний рівень

Київ. 9 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Група компаній "Інвестохілс" переводить свій бізнес на новий стратегічний рівень, зосереджуючись на залученні інвестицій в економіку України та одночасно завершуючи діяльність на ринку проблемних боргів (NPL), повідомляється у пресрелізі групи.

Як зазначається, головною причиною такого рішення стало досягнення бізнес-цілей "Інвестохіллс" у роботі з NPL та виклики, що постають перед економікою країни через війну з росією.

Ще одним потужним напрямком буде юридична практика щодо стягнення збитків, завданих українському бізнесу російськими окупантами.

"Головним напрям діяльності групи компаній на найближчі роки буде залучення інвестицій в Україну, зокрема іноземних. На мій погляд, саме те, що сьогодні потрібно нашій країні, щоб уберегти економіку та відновити її швидкими темпами після війни. Крім того, наші юристи готуються надавати послуги іншим компаніям зі стягнення збитків, завданих їхньому бізнесу російськими загарбниками", – зазначає засновник та управляючий партнер ДК "Інвестохілс Веста" Андрій Волков, слова якого наводяться в пресрелізі.

Він також повідомив, що в рамках стратегічної реорганізації діяльності ухвалено рішення про завершення професійної діяльності на ринку NPL фінансової компанії "Інвестохілс Веста", яка з 2018 року була найбільшим покупцем проблемних кредитів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). "Інвестохілс Веста" подала до Національного банку України заяву із проханням анулювати її ліцензію на провадження діяльності з надання фінансових послуг. На початку грудня центробанк ухвалив відповідне рішення.

Основну частину портфеля NPL, придбаного компанією у ФГВФО, успішно відпрацьовано. За допомогою юридичних інструментів ФК "Інвестохілс Веста" досягла великої частки погашення старих боргів за корпоративними кредитами. Серед найвідоміших кейсів її успішного collection – ТОВ "Яблуневий Дар", ПрАТ "Росава" тощо.

Крім того, більшість портфеля NPL, що перебуває в управлінні "Інвестохілс Веста", продано іншим учасникам ринку. Зокрема, наприкінці 2021 року ФК уклала угоду з Міжнародним фондом "Інвестохілс Хеліантус" про продаж йому активів українських інвесторів компанії, придбаних у ФГВФО у 2018-2020 роках.

Як зазначається, це стало першою значною угодою в Україні щодо портфельної купівлі корпоративних NPL іноземними інвесторами.

"План компанії із роботи із портфельними кредитами Фонду гарантування передбачав активну діяльність (придбання активів та collection) протягом двох-трьох років. Ми успішно виконали поставлені цілі та вийшли в прибуток. Поки що ми не бачимо подальших перспектив розвитку бізнес-напрямку роботи з NPL. Під час воєнного стану ФГВФО продає лише незначні залишки активів ліквідованих банків, нові активи на торги не виставляються, тоді як у країні йде війна, займатися стягненням кредитних боргів дуже складно і не завжди виправдано…Тому "Інвестохілс Веста" вирішила добровільно відмовитися від ліцензії на провадження діяльності з надання фінансових послуг та розпочати процедуру самоліквідації. Це стандартна процедура, до якої вдаються багато учасників фінансового ринку", – пояснив директор "Інвестохілс Веста" Євген Дяченко.

Щодо залишків портфеля кредитів компанії зазначається, що його заплановано розподілити між інвесторами, які виявили бажання самостійно їх відпрацьовувати.

administrator

Related Articles