Долар дешевшає до євро та фунта, зміцнюється до єни та юаня

Нью Йорк. 12 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Долар США дешевшає до євро та фунта стерлінгів на торгах у понеділок, дешевшає в парі з єною.

У центрі уваги трейдерів цього тижня – засідання одразу кількох великих світових ЦП, зокрема Федеральної резервної системи (ФРС), Європейського центрального банку (ЄЦБ), Банку Англії, а також швейцарського та норвезького центробанків.

Переважна більшість експертів очікує, що американський ЦБ сповільнить темпи зростання ставки в грудні після її підвищення на 75 базисних пунктів (б.п.) за підсумками чотирьох попередніх засідань. Ставку, як очікується, буде збільшено на 50 б.п., до 4,25-4,5% на засіданні 13-14 грудня.

У вівторок міністерство праці США оприлюднить листопадові дані про динаміку споживчих цін у країні, які дозволять інвесторам робити прогнози щодо того, наскільки високим буде граничний рівень ставки ФРС у поточному циклі підвищення.

Експерти, за даними Trading Economics, у середньому очікують уповільнення темпів інфляції у Штатах минулого місяця до 7,3% у річному вираженні порівняно з 7,7% у жовтні. Базова інфляція, яка не враховує ціни на продукти харчування та енергоносії, як очікується, сповільнилася у листопаді до 6,1% із 6,3%.

Європейський ЦБ, який проводить засідання у четвер, також може уповільнити темпи підйому ключових ставок до 50 б.п. після їхнього підйому на 75 б.п. у жовтні та вересні, очікують експерти.

Раніше цього місяця головний економіст ЄЦБ Філіп Лейн висловив упевненість, що інфляція в єврозоні близька до пікового рівня. Він зазначив, що незважаючи на це, Центробанку доведеться продовжити зростання ставки.

Пара євро/долар за даними на 14:25 кв у понеділок торгується на рівні $1,0574 порівняно з $1,0535 на закриття попередньої сесії.

Курс фунта на цей час становить $1,2284 проти $,2262 у п’ятницю.

Банк Англії, як і ЄЦБ, проведе засідання 15 грудня. Експерти очікують, що британський ЦБ, який підняв базову ставку у листопаді на 75 б.п. – максимально з 1989 року, також ухвалить рішення уповільнити темпи підвищення до 50 б.п.

"Ми вважаємо, що більшість керівників Банку Англії вважають збільшення ставки на 75 б.п. екстреним кроком, а не новою нормою", – зазначає економіст BNP Paribas Пол Холлінгсворт.

Розрахований ICE індекс, що показує динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), у понеділок втрачає 0,1%, ширший WSJ Dollar Index – 0,07%.

Курс долара до єни піднявся під час до 136,8 єни порівняно зі 136,57 єни на закриття попередньої сесії.

Вартість американської валюти в парі з юанем збільшилася до 6,9749 юаня/$1 проти 6,9578 юаня у п’ятницю.

administrator

Related Articles