Долар дешевшає на тлі зростання апетиту до ризику, очікувань уповільнення зростання ставки ФРС

Нью Йорк. 15 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Долар США різко дешевшає на торгах у вівторок на тлі загального зростання апетиту до ризику на світових ринках завдяки сигналам зниження напруженості у відносинах Вашингтона та Пекіна.

Американський президент Джо Байден заявив після зустрічі з головою КНР Сі Цзіньпіном на Балі, що холодної війни з Пекіном можна уникнути. Китайський лідер, за повідомленнями місцевих ЗМІ, зазначив, що у світі вистачить місця та можливостей для процвітання як США, так і КНР.

Послабленню долара також сприяють надії інвесторів на уповільнення темпів підвищення базової процентної ставки Федеральної резервної системи (ФРС).

Заступник голови ФРС Лейл Брейнард заявила в інтерв’ю агентству Bloomberg у понеділок, що Федрезерв, ймовірно, скоротить темпи її підйому незабаром.

"Однак, я думаю, дуже важливо наголосити: ми вже зробили багато, але нам ще належить зробити додаткову роботу", – сказала Брейнард.

"Головне питання, над яким ламатимуть голову інвестори найближчим часом, це те, як довго Федрезерв утримуватиме ставку на високому рівні, – зазначає головний виконавчий директор Aperture Investors Петер Краус, слова якого наводить агентство Bloomberg. – Я думаю, на ринку є настрій, що переломний момент у політиці ФРС настане десь у 2023 році”.

Розрахований ICE індекс, що показує динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона) у вівторок втрачає 0,53%, ширший WSJ Dollar – 0,58%.

Пара євро/долар за даними на 14:15 кск торгується на рівні $1,0407 порівняно $1,0329 на закриття попередньої сесії. Курс фунта піднявся на цей час до $1,1871 порівняно з $1,1760 напередодні.

Вартість долара в парі з єною опустилася до 139,24 єни проти 139,88 єни на закриття попередніх торгів.

Курс американської валюти у парі з юанем опустився до 7,0445 юаня проти 7,0740 юаня напередодні. У вівторок Народний банк Китаю (НБК, центробанк країни) влив у фінансову систему 850 млрд юанів ($120,7 млрд) у рамках програми середньострокового кредитування (MLF).

administrator

Related Articles