Долар посилив зростання до євро і фунта, оновив максимум у парі з турецькою лірою

Нью-Йорк. 31 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Курс долара США активно зростає до більшості світових валют, при цьому в парі з турецькою лірою долар оновив історичний максимум.

Інвестори оцінюють новини про законопроєкт щодо збільшення ліміту на держзапозичення.

Розрахований ICE індекс, що показує динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів і шведська крона), підвищився на 0,28%. З початку травня індикатор зріс приблизно на 3%.

Комітет із регламенту Палати представників США напередодні схвалив винесення законопроєкту щодо підвищення ліміту держборгу на голосування в нижній палаті Конгресу. Комітет проголосував сімома голосами “за” подальший розгляд законопроєкту, шість членів комітету виступили “проти”.

Таким чином, законопроєкт може бути винесено на обговорення і голосування в середу. Для його ухвалення в Палаті представників, що складається з 435 членів, необхідно набрати близько 218 голосів. У разі успішного голосування законопроєкт надійде на розгляд до Сенату.

Також трейдери реагують на заяви глави Федерального резервного банку (ФРБ) Клівленда Лоретти Местер про те, що Федеральній резервній системі (ФРС) не потрібно чекати на нові економічні дані і брати паузу в циклі підвищення ключової процентної ставки.

Пара євро/долар за даними на 15:03 кв торгується на рівні $1,0681 порівняно з $1,0735 на закриття попередньої сесії, євро втрачає приблизно 0,5%.

Курс фунта знижується на 0,38% і становить $1,2366 проти $1,2413 у вівторок.

Долар до єни торгується на рівні 139,63 єни проти 139,80 єни напередодні.

У середу стало відомо, що роздрібний продаж в Японії у квітні збільшився на 5% порівняно з тим самим місяцем минулого року. Показник зріс за підсумками 14-го місяця поспіль, проте темпи зростання сповільнилися порівняно з переглянутим підйомом на 6,9% у березні. Аналітики в середньому очікували більш значного підвищення – на 7%, повідомляє Trading Economics.

У парі з австралійським доларом валюта США зміцнилася на 0,6%, до 1,5442/$1.

Інфляція в Австралії у квітні прискорилася до 6,8% з 6,3% у березні, тоді як аналітики очікували помірнішого зростання – до 6,4%. Прискорення інфляції головним чином спричинене зростанням цін на автомобільне паливо на 9,5% після зниження на 8,2% місяцем раніше.

Долар США в парі з турецькою лірою підскочив на 1,2%, оновивши новий максимум на рівні 20,7166 ліри/$1.

Ринок реагує на новину про те, що ВВП Туреччини в першому кварталі зріс на 4% після підвищення на 3,5% кварталом раніше, трохи сильніше, ніж очікуваний аналітиками підйом на 3,9%.

administrator

Related Articles