Доларовий індекс зростає більш ніж на 1%, наближається до максимуму за 20 років

Нью Йорк. 3 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Доларовий індекс зростає більш ніж на 1% під час торгів у четвер удень та наближається до максимального значення за 20 років на сигналах Федеральної резервної системи США щодо подальшого підвищення ставок.

Індикатор, розрахований ICE, показує динаміку долара щодо шести валют (євро, швейцарський франк, єна, канадський долар, фунт стерлінгів та шведська крона), до 13:20 кв додав 1,4% і становив 112,92 пункту.

Федрезерв у середу очікувано підняв відсоткову ставку на 75 базисних пунктів, тепер її діапазон становить 3,75-4% річних. Ставку було підвищено на таку величину за підсумками четвертого засідання поспіль. На сьогодні вона перебуває на максимальному рівні із січня 2008 року.

При цьому американський ЦБ вказав на можливість уповільнення темпів зростання ставки надалі, але зазначив, що говорити про паузу в підвищенні ще зарано.

Глава ФРС Джером Пауелл на пресконференції після засідання заявив, що, ймовірно, питання уповільнення обговорюватиметься на грудневій зустрічі або на початку наступного року. Крім того, Пауелл сказав, що граничний рівень ставки буде вищим, ніж очікувалося раніше.

Пара євро/долар торгується на рівні $0,9741 порівняно з $0,9818 на закриття ринку у середу.

Курс американської валюти до єни зріс до 148,28 єни із 147,93 єни за підсумками попередньої сесії.

Курс фунта впав до $1,1257 з $1,1392 за підсумками торгів у середу.

Інвестори тепер очікують на публікацію підсумків засідання Банк Англії, що проводить засідання цього тижня. Заяву регулятора буде оприлюднена о 15:00 у четвер. Експерти очікують на підвищення базової ставки британським ЦБ на 75 б.п. – до 3%. Банк Англії не піднімав ставки на понад 50 б.п. з 1989 року, зазначає FT.

administrator

Related Articles