"ДТЕК Енерго" прогнозує на кінець 2022 року рекордний збиток майже в 20 млрд грн – Салєєв

Київ. 12 грудня. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Збитки компанії "ДТЕК Енерго" на кінець 2022 року можуть становити під 20 млрд грн, що є рекордним показником, повідомив генеральний директор компанії Ільдар Салєєв.

"За 10 місяців 2022 року збитки теплової генерації "ДТЕК Енерго" – 17,6 млрд грн. До кінця року прогнозуємо збитки під 20 млрд грн. Це буде рекордний збиток компанії", – сказав він в інтерв’ю Forbes Ukraine.

За словами Салєєва, у січні-листопаді падіння відпуску е/е становило 28%, що пов’язане не лише з обстрілами, а й падінням споживання приблизно на 30%.

Він зазначив, що втрати компанії внаслідок ураження її ТЕС обстрілами російського агресора впливають на здатність відновлювати енергооб’єкти після чергових атак, що може призвести до зростання дефіциту потужності в системі та, як наслідок, триваліших відключень електроенергії.

За його підрахунками, Україні наразі потрібні десятки трансформаторів, а вартість одного може сягати $5 млн.

Водночас гендиректор зазначив, що ДТЕК Енерго вже має контракти на постачання електрообладнання з європейськими компаніями, зокрема, ABB, Siemens, пріоритетним серед якого є те, що може бути швидко доставлено.

"Деякі обладнання ми вже поставили в Україну. Але це не покриває потреб. Деякі трансформатори ми не можемо замовити, оскільки немає грошей. Також купуємо обладнання у внутрішніх виробників", – описав ситуацію Салєєв.

Також, за його словами, компанія у діалозі з Європейською енергетичною спільнотою, іншими партнерами та європейськими енергокомпаніями, обладнання від яких найближчими тижнями має бути доставлене до України.

"Це резервне обладнання або вживане. Воно закриє наші потреби на 10-15%, Великих автотрансформаторів, на жаль, у цьому переліку немає", – уточнив Салєєв.

Водночас гендиректор ДТЕК Енерго зазначив, що зараз компанія бачить можливість викупити частину боргу (йдеться про викуп євробондів з погашенням у 2027 році на загальну суму $50 млн – ЕР), що знизить її боргове навантаження у майбутньому.

"Це дозволить збільшити інвестиційні витрати, які зросли через необхідність постійних ремонтних робіт. Ми бачимо, що вже не вкладаємось у межі інвестиційного портфеля, які були погоджені з кредиторами. Вимога кредиторів – зі збільшенням інвестицій має бути зменшено боргове навантаження", – сказав голова ДТЕК Енерго.

Він пояснив, що кошти на викуп є резервними, вони були заморожені на ці потреби наприкінці минулого року.

"Щороку ми витрачаємо на обслуговування боргу майже $100 млн. Частину ми вже витратили у першому півріччі. Ці кошти можуть бути витрачені лише на обслуговування наших боргів або на його викуп", – зазначив Салєєєв.

При цьому, за його словами, "ДТЕК Енерго" наразі ще не викуповує борг, а ухвалить рішення про це за підсумками конкурсу.

administrator

Related Articles