Екоініціатива Фонду “Відродження” проведе конференцію присвячену управлінню відходами

Екоініціатива Фонду “Відродження” проведе конференцію присвячену управлінню відходами

24-25 травня Екологічна Ініціатива фонду «Відродження» (EPAIU) проведе свою п’яту щорічну конференцію і запрошує долучитись до перегляду онлайн усіх охочих.

Цього року конференція пройде у партнерстві з громадською організацією «Нуль відходів Львів» (Zero Waste Lviv), і як завжди – за всебічної підтримки та фінансування Швеції.

Тема конференції: «Від практик до реформи: система управління відходами у контексті відновлення України, євроінтеграції і зміни клімату».

Чому саме ця тема? 

Управління відходами в Україні давно потребує сучасного реформування. Враховуючи нові політичні та економічні контексти, реформа має відповідати завданням відновлення і європейської інтеграції України, а її процес охоплювати значно ширші пласти, аніж удосконалення законодавства, інфраструктури й управлінських алгоритмів. 

Водночас реформа має стати справою кожної людини, адже успіх значною мірою залежить і від щоденних поведінкових навичок громадян та участі пасіонаріїв від громадянського суспільства, кому небайдуже до довкілля.

Які цілі конференції?

  • посилити голос громадських організацій, які прагнуть зробити систему управління відходами в Україні ефективнішою і дієвою, особливо у контексті повоєнного відновлення і європейської інтеграції;
  • підкреслити важливість системності у сфері управління відходами у громадах та на національному рівні у зв‘язку зі значним впливом поводження з відходами на клімат;
  • висвітлити дружні до довкілля практики менеджменту відходів в інших країнах, які могли би застосовуватися в Україні, та «червоні лінії», які не можна допустити в Україні;
  • промотувати дієві практики та експертизу громадських організацій задля поширення еко-культури серед громадян.

Про що говоритимуть? 

  • Реформа управління відходами в Україні в контексті відновлення та Європейського зеленого курсу;
  • Галузеві закони у сфері управління відходами;
  • Практики громадських організацій щодо поводження з відходами;
  • Відходи війни: практики громадських організацій у вирішенні проблеми;
  • Роздільний збір та перероблення органічних відходів;
  • Управління відходами в контексті зміни клімату.

Серед спікерів та спікерок конференції – експерти з України та інших європейських країн, представники громадянського суспільства, місцевої влади та уряду.

Захід пройде у гібридному форматі. З міркувань безпеки ми не можемо долучити усіх охочих наживо, тому запрошуємо приєднуватись до перегляду трансляції. Онлайн-трансляція обох днів конференції відбудеться на Facebook сторінках Міжнародного фонду «Відродження» та «Нуль відходів Львів», а також на сторінці події.

Детальну програму та спікерів кожної панелі ми оголошуватимемо незабаром. Слідкуйте за новинами на сторінці конференції у Facebook.

Сторінка конференції

administrator

Related Articles