Екологічні хроніки: як вторгнення РФ впливає на довкілля України

 У четвер, 19 травня о 14:00, ГО «Інтерньюз-Україна» проведе онлайн-дискусію «Екологічні хроніки: як вторгнення РФ впливає на довкілля України». До участі запрошуємо представників медіа та журналістів з усієї України, які висвітлюють питання екології та шкоди, завданої довкіллю від воєнних дій, або фіксують екологічні злочини агресора.

Учасники дискусії зможуть отримати стипендії на підготовку тематичних матеріалів.

Коли: четвер, 19 травня о 14:00

Де: платформа ZOOM

Реєстрація: Для участі в дискусії, будь ласка, реєструйтеся до 18 травня.

З початку повномасштабного вторгнення РФ зафіксовано вже понад 230 злочинів проти довкілля в Україні. У зоні активних бойових дій опинилися хімічно-промислові та металургійні заводи, нафтобази, склади з небезпечними відходами та атомні електростанції. Багато з цих об’єктів пошкоджено чи повністю зруйновано. Це несе реальну загрозу для природного середовища не лише України, а й усього світу.

ЗАПРОШЕНІ СПІКЕРИ:
  • Олексій Василюк, голова Української природоохоронної групи;
  • Євгенія Засядько, керівниця відділу клімату ГО «Екодія»;
  • Мар’яна Сич, журналістка-розслідувачка.
УЧАСНИКИ ДИСКУСІЇ ОБГОВОРЯТЬ:
  • Якими є екологічні загрози та наслідки ведення бойових дій на території України?
  • Яких збитків зазнають природні та штучні екосистеми?
  • Якою може бути доля національних парків і заповідників, які перебувають в окупації або зоні бойових дій?
  • Як фіксувати екологічні злочини РФ в Україні та притягувати винних до відповідальності?
  • Як писати про екологічні злочини?
СТИПЕНДІЇ НА ПІДГОТОВКУ МАТЕРІАЛІВ

Учасники дискусії зможуть взяти участь у конкурсі на підготовку тематичних матеріалів. Переможці отримають стипендії у розмірі до 26 000 грн та менторську підтримку для підготовки публікацій. Їх обере Конкурсна комісія, до складу якої входять незалежні експерти.

Відібрані журналісти мають підготувати 3 матеріали про негативний вплив війни РФ на екологічну ситуацію в Україні. Формат матеріалів довільний. Це може бути репортаж, інтерв’ю, лонгрід, відео-, аудіо- чи текстовий матеріал. Обов’язковою умовою є використання мультимедійних інструментів і підходів, як-от фото, відео чи інфографік.

Матеріали потрібно опублікувати до 1 липня 2022 р.

За додатковою інформацією звертайтеся до менеджерки проєкту Юлії Костащук (ykostashchuk@internews.ua, 098 637 48 47) або координаторки Дар’ї Старосуд (dstarosud@internews.ua, 067 555 12 30).


Онлайн-дискусію та конкурс журналістських матеріалів реалізує ГО «Інтерньюз-Україна» за фінансової підтримки Journalismfund.eu.

administrator

Related Articles