Економіка G20 зросла на 1,3% у III кварталі після зниження кварталом раніше – ОЕСР

Париж. 13 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Економіка держав G20 повернулася до зростання у липні-вересні, збільшившись на 1,3% у поквартальному вираженні після скорочення на 0,3% у другому кварталі, свідчать попередні дані Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

Така динаміка переважно відображає відновлення економіки Китаю мірою ослаблення антиковідних обмежень. Китайський ВВП у третьому кварталі зріс на 3,9% щодо другого кварталу, коли показник упав на 2,7%.

Також відновлення спостерігалося у США, де економіка збільшилась на 0,7% після зниження на 0,1% кварталом раніше.

Таким чином, Китай та Сполучені Штати забезпечили близько 80% зростання економіки G20.

ВВП Індії та ПАР також повернулися до зростання після зниження кварталом раніше, збільшившись на 0,8% та 1,6% відповідно. Зростання економіки Німеччини прискорилося до 0,4% з 0,1%, Саудівської Аравії – до 2,6% з 2,2%.

Японська економіка зменшилася на 0,2%, як і Великобританії, тоді як ВВП Туреччини скоротився на 0,1%.

У восьми країнах G20 економічне зростання сповільнилося. Найбільш різке уповільнення відзначено у Бразилії (0,4% проти 1% у квітні-червні), Італії (0,5% проти 1,1%), Південній Кореї (0,3% проти 0,7%) та у Франції ( 0,2% проти 0,5%).

Сукупний ВВП G20 у третьому кварталі перевищив допандемійний рівень (четвертий квартал 2019 року) на 6%. Єдиною країною, яка поки що не змогла повністю відновити свою економіку після пандемії коронавірусу, є Великобританія.

ВВП усіх країн, що входять до ОЕСР, у третьому кварталі зріс на 0,4% після підйому на 0,5% у другому кварталі.

Створена 1961 року ОЕСР одна із провідних економічних організацій світу, до складу якої входять 38 держав. На сьогодні до неї входять Австралія, Австрія, Бельгія, Великобританія, Угорщина, Німеччина, Греція, Данія, Ізраїль, Ірландія, Ісландія, Іспанія, Італія, Канада, Колумбія, Коста-Рика, Латвія, Литва, Люксембург, Мексика, Нідерланди, Нова Зеландія, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, США, Туреччина, Фінляндія, Франція, Чехія, Чилі, Швейцарія, Швеція, Естонія, Південна Корея та Японія. Штаб-квартира ОЕСР розташована у Парижі.

До G20 входять Аргентина, Австралія, Бразилія, Велика Британія, Німеччина, Індія, Індонезія, Італія, Канада, Китай, Мексика, Росія, Саудівська Аравія, США, Туреччина, Франція, ПАР, Південна Корея, Японія, а також Європейський Союз.

administrator

Related Articles