Ексголова наглядової ради Привату та ексзаступники голови Привату і Райфу увійшли до наглядової ради Укрексімбанку

(розширена, додано інформацію про Футала у 8 абз.)

Київ. 31 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Уряд України змінив за підсумками конкурсу п’ятьох із шести незалежних членів наглядової ради державного Укрексімбанку, зберігши місце в ньому за ексголовою корпоративного та інвестиційного бізнесу BNP Paribas в Україні та Казахстані Домініком Меню.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів №474 від 30 травня, зокрема, до оновленої наглядової ради увійшов автор програми реформування банківської системи Туреччини Акчакочу (Engin Akcakoca), який очолював наглядову раду ПриватБанку після його націоналізації і до липня 2019 року.

За інформацією в його LinkedIn, він є також членом ради директорів, зокрема, Anadolu Grubu, Migros Ticaret A.Ş., AG Sınai Yatırım ve Yönetim A.Ş. Celik Motor і надає консультаційні послуги МВФ і ЄБРР.

Новими членами ради також стали ексзаступник голови правління ПриватБанку з питань розвитку бізнесу (грудень 2020 – вересень 2022) Разван Мунтеану (Razvan Munteanu) та ексзаступник голови правління Райффайзен Банк Аваль (січень 2006 – жовтень 2020) Роберт Коссманн (Robert Kossmann), який опікувався питанням розвитку роздрібного бізнесу, обслуговуванням малого та середнього бізнесу.

Мунтеану до ПриватБанку був СЕО європейської банківської групи Addiko Bank, а також керував запуском у Європі еквайрингу та карткових розрахунків Mastercard, розвитком карткового бізнесу в CitiBank і роздробу в Raiffeisen Bank International.До ПриватБанку Мунтеану був СЕО європейської банківської групи Addiko Bank, а також керував запуском у Європі еквайрингу та карткових розрахунків Mastercard, розвитком карткового бізнесу в CitiBank і роздробу в Raiffeisen Bank International.

Коссманн наразі є незалежним членом ради директорів Crystal Microfinance Organization, а до приходу в Райффайзен Банк Аваль два роки відповідав у Raiffeisen Bank International AG за ризик-менеджмент, покриваючи 15 країн.

Крім цього, до наглядової ради увійшла невиконавчий директор European Fund for Southeastern Europe (EFSE) і член ради директорів латвійського Citadele banka Сільвія Гансер Поттс (Sylvia Ganser Potts), яка до квітня 2017 року 25 років працювала в ЄБРР, зокрема директором з Південно-Східної та Центральної Європи.

Ще одним незалежним членом наглядової ради уряд призначив Ростислава Футала, який спеціалізується, згідно з інформацією в його LinkedIn, на цифровій трансформації в банківському секторі та фінтеху. Зокрема, він виступає консультантом із цих питань у ČSOB Finančná skupina та ангельским фінансуванням.

Згідно з розпорядженням, термін дії повноважень членів наглядової ради банку – три роки з моменту вступу на посаду.

Державу в наглядовій раді Укрексімбанку представляють екскорпоративна секретарка ПриватБанку і радниця Офісу президента Вікторія Страхова, ексочільник АМКУ Юрій Терентьєв і держуповноважений із питань боргу Юрій Буца.

Укрексімбанк на кінець березня 2023 року був третім за величиною активів (271,1 млрд грн) банком в Україні, завершивши перший квартал із чистим прибутком 1,14 млрд грн.

Як повідомлялося, з грудня минулого і до квітня цього року уряд уже змінив незалежних членів трьох інших підконтрольних державі банків – ПриватБанку, Ощадбанку та Укргазбанку, які посідають відповідно 1-шу, 2-гу і 5-ту позицію за розміром загальних активів. Сумарно на них припадає 53,1% усіх активів банківської системи країни.

administrator

Related Articles