Ексголова НБУ заявляє про відмову суду дозволити йому присутність на засіданні щодо тримання його під вартою

Київ. 9 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Ексголова Національного банку України (НБУ) Кирило Шевченко заявляє про відмову суду дозволити йому бути присутнім на засіданні, на якому розглядатимуть клопотання щодо обрання йому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

"Прокурором до антикорупційного суду було подане клопотання про обрання мені запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою (без можливості визначення застави). (…) Адвокатом було заявлено клопотання про мою готовність та бажання взяти участь у судовому процесі в режимі відеоконференції, а також прохання надати більше часу для опрацювання 5 тис. аркушів матеріалів справи. Жодне з клопотань антикорупційного задоволено не було", – написав він у фейсбуці в середу.

За його словами, прокурор не надав копію цього клопотання та 10 томів додатків його захиснику, що мало б передувати поданню такого документа до суду.

"Копії цих документів вдалося отримати лише після втручання суду. При цьому клопотання та 10 томів справи було отримано пізно ввечері в переддень судового засідання, а саме засідання призначено на 8:30 наступного дня", – додав він.

Шевченко наголосив, що використовуватиме всі можливі канали зв’язку та комунікацій, щоб забезпечити публічність у цій справі.

Як повідомлялося, НАБУ оголосило у розшук трьох службових осіб АБ "Укргазбанк", причетних до розкрадання понад 200 млн грн. Крім Шевченка, колишнього голови НБУ, який раніше обіймав посаду голови правління Укргазбанку, у розшук оголошено заступника голови правління банку Дениса Чернишова та заступника директора департаменту з роботи з корпоративними ВІП-клієнтами Олену Хмеленко.

Зазначено, що про підозру їм було повідомлено ще на початку жовтня, однак у спеціальному порядку, оскільки місцезнаходження цих осіб було невідоме. З того часу підозрювані ігнорували виклики до слідчого, через що їх було оголошено в розшук.

Шевченко наполягав, що зробив усі необхідні дії щодо залучення його до слідства і, виходячи з цього, назвав оголошення його в розшук підтвердженням ангажованості та політизованості слідства.

administrator

Related Articles