Експоліцейського, який став "начальником карного розшуку" під час окупації Шевченкового на Харківщині, судитимуть заочно – прокуратура

Харків. 3 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Харківська облпрокуратура затвердила та направила до Київського районного суду Полтави обвинувальний акт стосовно експоліцейського, підозрюваного у державній зраді, скоєній в умовах воєнного стану (ч. 2 ст. 111 КК України).

"Чоловіка судитимуть заочно", – повідомляє пресслужба Харківської облпрокуратури.

За даними досудового слідства, під час окупації Чкаловської селищної територіальної громади експоліцейський перейшов на бік ворога і з березня почав працювати у створеному загарбниками псевдоправоохоронному органі. Йому видали вогнепальну зброю та автомобіль, розмальований літерами Z. Обвинувачений агітував своїх колишніх колег, закликаючи їх наслідувати його приклад. Він очолював автомобільну колону російських військових, які їздили по домівках мисливців та учасників АТО. У мисливців відбирали зброю, а учасників АТО змушували їхати на перевірку. У ветерана АТО експоліцейський разом із окупантами забрав мікроавтобус на потреби російської армії.

Крім того, обвинувачений показав окупантам місця для найкращого тактичного та стратегічного розташування ворожої артилерії та іншої техніки, щоб не допустити наступу українських військових. Він чергував із російськими військовими та бойовиками "ДНР" та "ЛНР", а у вільні дні привозив на блокпости і передавав окупантам продукти, воду та цигарки.

У липні експоліцейський пішов "на підвищення": його призначили "начальником відділу карного розшуку" у псевдооправоохоронному органі окупантів у смт Шевченкове Куп’янського району області. На цій посаді він контролював діяльність відділу, затримував місцевих мешканців та особисто допитував їх.

administrator

Related Articles