Експорт IT-галузі України за 10 міс.-2022 зріс на 10%, за підсумками року очікується зростання 2,2% – дослідження

Київ. 9 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – IT-галузь за 10 місяців 2022 року принесла в економіку України $6 млрд експортної виручки, що на 9,9% більше порівняно з аналогічним періодом попереднього року, йдеться у національному дослідженні про стан та досягнення IT-індустрії Do IT Like Ukraine.

"Зокрема, такі результати стали можливими завдяки ефективній реалізації планів безперервності бізнесу, своєчасній релокації команд та диверсифікації центрів розробки в Україні та за кордоном", – зазначив виконавчий директор асоціації ІТ Ukraine Костянтин Васюк.

За прогнозами дослідників, до кінця року індустрія згенерує $7,1 млрд експорту, що на 2,2% більше за показник 2021 року, тоді як до війни очікувалося його зростання до $8-8,6 млрд.

У результаті очікується, що частка IT-послуг у ВВП зросте з 3,5 до 5,4%, а в експорті послуг – із 37,8 до 47%.

Згідно з документом, 34,3% IT-компаній успішно пристосувалися до нових реалій, а понад 43% очікують зростання обсягів бізнесу за результатами 2022 року.

Найбільшими викликами для компаній зазначені міграція працівників та їхніх сімей, релокація компаній, заборона виїзду ІТ-фахівців за кордон, призов ІТ-фахівців, утримання клієнтів та мінімізація ризиків у роботі з клієнтами, а також валютне регулювання та обмеження, запроваджені Національним банком України (НБУ).

У зв’язку з цим змінився підхід до праці, зазначається у дослідженні: після початку повномасштабної війни у 71,5% компаній понад 75% фахівців працюють віддалено, хоча останні російські удари по енергоінфраструктурі внесли корективи до цієї тенденції.

Як випливає з оприлюднених даних, кількість активних на ринку праці IT-компаній у листопаді цього року впала до 2 тис. із 5 тис. у 2021 році.

У документі зазначається, що в умовах війни чисельність ІТ-фахівців залишилася цього року на рівні близько 330 тис.

Згідно з опитуванням, частина компаній планово відкривала нові офіси в Україні та за кордоном, частина була змушена релокуватись у безпечніші регіони. Однак 81,5% релокованих за кордон ІТ-компаній усе-таки планують повертати бізнес в Україну, 5,6% із них уже в процесі повернення.

Згідно з дослідженням, серед першої десятки країн для релокації компанії обирали Польщу, Німеччину, США, Португалію, Болгарію, Чехію, Румунію, Молдову, Іспанію та Канаду.

administrator

Related Articles