ФАО у листопаді знизила прогноз світового збирання зерна у 2022 р. на 4,9 млн тонн

Київ. 7 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – ФАО (продовольча та сільськогосподарська організація ООН) у листопаді знизила порівняно з жовтнем прогноз світового виробництва зерна у 2022 році на 4,9 млн тонн – до 2,764 млрд тонн, повідомляється у звіті організації.

Новий показник на 1,8% нижчий від торішнього збору. "Основна частка перегляду стосується пшениці, проте дещо знижено і прогноз світового виробництва фуражних зернових", – йдеться в документі. Так, оцінка збору пшениці поменшала на 3,4 млн тонн і становить 783,8 млн тонн. Однак це на 0,6% вище за показник 2021 року і є абсолютним рекордом.

Як пояснюють експерти, перегляд прогнозу зі збирання пшениці "майже повністю зумовлений показниками виробництва в США – зниженням урожайності та скороченням збиральних площ". Щодо інших країн-виробників, де завершується прибирання, прогнози не змінилися.

Оцінку збору фуражних зернових знижено на 1,3 млн тонн, вона становить 1,467 млрд тонн. Це на 2,8% нижче порівняно з минулим. "Це перше за останні чотири роки зниження виробництва", – наголошується у звіті. Основна частка зниження прогнозу цього місяця зумовлена зменшенням оцінки виробництва кукурудзи в США та країнах ЄС, де, за останніми даними, наслідки посухи були більш масштабними, ніж передбачалося раніше. Підвищено прогноз виробництва кукурудзи в Україні.

Як повідомляється у звіті, у 2023 році посівні площі під зерновими збережуться, "проте подальше розширення може стримуватися високими витратами виробництва".

administrator

Related Articles