Глава Євроради висловився за спільні закупівлі газу країнами ЄС

Брюссель. 10 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – З проєктом спільних закупівель газу державами-членами ЄС зволікати більше не можна, вважає голова Євроради Шарль Мішель.

"Тепер також настав час розпочати наші спільні закупівлі газу. Це буде добровільно, за винятком обсягів, що відповідають 15% необхідних запасів, які мають бути предметом обов’язкових спільних торгів. Дуже важливо, щоб ми ефективно та швидко проводили переговори з нашими надійними партнерами, такими як Норвегія та Сполучені Штати. Вони також є нашими близькими союзниками", – заявив Мішель, виступаючи у середу на пленарній сесії Європарламенту у Брюсселі.

При цьому він зазначив, що "процвітання та економічна безпека ЄС також є ключем до процвітання та економічної безпеки" його партнерів. За словами єврочиновника, "ці переговори мають просуватися без зволікання".

Ціна на газ на міжнародному ринку суттєво знизилася з серпня, але залишається набагато вищою, ніж до повномасштабного російського вторгнення в Україну.

"Дуже важливо, щоб ми знизили ці ціни, забезпечивши при цьому надійність постачання. Перед Європейською комісією окреслено завдання підготувати до початку 2023 року новий додатковий контрольний показник. Цей новий контрольний показник має краще відображати реалії європейського газового ринку", – наголосив голова Європейської ради.

Він нагадав, що "комісії також доручено розробити динамічний ціновий коридор, щоб якнайшвидше знизити волатильність цін в угодах із природним газом".

Крім того, Європейська рада очікує від Єврокомісії "пропозицію про тимчасове обмеження ціни на газ для виробництва електроенергії, підкріплену аналізом витрат та вигод".

administrator

Related Articles