Голова ВРП занепокоєний неоднозначністю тлумачення закону в частині вимог до списку кандидатів до ВККС

Київ. 17 березня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Список рекомендованих конкурсною комісією членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (ВККС) можна неоднозначно трактувати, виходячи з норм закону “Про судоустрій і статус суддів”, вважає голова ВРП Григорій Усик.

На пресконференції в п’ятницю в Києві Усик нагадав, що 15 березня конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів ВККС оголосила перелік 32 кандидатів на посади членів ВККС, 10 з яких є суддями.

“Тепер ВРП треба… провести співбесіди, за результатами яких призначити членами ВККС тих кандидатів… які відповідають критеріям доброчесності та професійної компетентності”, – сказав Усик.

Він запевнив, що ВРП докладе всіх зусиль, щоб якнайшвидше виконати свою функцію і призначити членів ВККС відповідно до закону “Про судоустрій і статус суддів”.

Водночас Усик звернув увагу на законодавчі норми, яким може суперечити список, поданий конкурсною комісією до ВРП.

“Відповідно до ч. 3 ст. 92 закону України “Про судоустрій і статус суддів” ВККС складається з шістнадцяти членів, вісім з яких призначають із суддів або суддів у відставці. За змістом ч. 4 зазначеної статті ВККС вважається повноважною в разі призначення до її складу не менш як одинадцяти членів, щонайменше шість із яких призначені з суддів або суддів у відставці”, – розповів він.

Очільник ВРП наголосив, що якщо чітко слідувати цій законодавчій нормі, то з рекомендованих конкурсною комісією кандидатів на посади членів ВККС, до якого внесено лише десятьох суддів або суддів у відставці, ВРП зможе призначити лише п’ятьох членів ВККС.

Водночас Усик звернув увагу на те, що сама конкурсна комісія інакше тлумачить норми закону, не вважаючи пропорційність імперативом, неодназначними є думки в тлумаченні цих норм закону “Про судоустрій і статус суддів” і серед самих членів ВРП.

“Я не висловлював незадоволення роботою конкурсної комісії, немає претензій до конкурсної процедури… Тут питання не в доброчесності або критеріях… Я говорю про процедуру, щоб вона потім не викликала обґрунтованих зауважень”, – пояснив він.

За словами Усика, після отримання матеріалів конкурсної комісії ВРП їх вивчить, затвердить методологію визначення та призначення кандидатів на посади членів ВККС, потім відбуватимуться співбесіди з кандидатами в члени ВККС.

Як повідомлялося, 15 березня Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів ВККС затвердила остаточний список із 32 кандидатів, 16 із яких будуть затверджені ВРП.

На пресконференції після завершення конкурсу голова конкурсної комісії Іван Міщенко пояснив, що передання документів кандидатів до ВРП – питання технічне. “Ми очікуємо від ВРП призначення членів ВККС. Ми впевнені в тому списку, який затвердили”, – додав він.

ВККС не працює в Україні з 2019 року, запуск роботи ВККС дасть змогу заповнити дефіцит суддів в Україні та завершити кваліфікаційне оцінювання.

Голова ВРП Усик раніше також заявляв, що ВРП не затягуватиме процес відбору членів ВККС.

Посли G7 закликають ВРП оперативно і за прозорою процедурою призначити 16 членів ВККС.

administrator

Related Articles