Господарський суд Києва визнав правомірним рішення АМКУ про накладення 43 млн грн штрафу на "Альянс Холдинг"

Київ. 18 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Господарський суд Києва 18 травня 2023 року відмовив ТОВ “Альянс Холдинг”, мажоритарієм якого є англо-голландська Shell, у скасуванні рішення тимчасової адміністративної колегії Антимонопольного комітету України (АМКУ) від 24 листопада 2022 року про накладення 43,452 млн грн штрафу на товариство за подання інформації в неповному обсязі щодо фінансування проєкту “Північний потік-2”.

Про це повідомляється на сайті АМКУ в четвер.

Раніше повідомлялося, що у вересні 2021 року в межах заходів державного контролю щодо виявлення порушень законодавства про захист економічної конкуренції, зокрема в частині контролю за концентраціями та узгодженими діями суб’єктів господарювання, АМКУ розпочав дослідження дій іноземних компаній ПАТ “Газпром”, Uniper Gas Transportation & Finance B.V., Engie Energy Management Holding Switzerland AG, OMV Gas Marketing Trading & Finance BV, Shell Exploration and Production (LXXI) BV, Wintershall Nederland Transport and Trading BV.

Комітет досліджував укладення зазначеними компаніями угод про фінансування проєкту “Північний потік-2” та розподіл повноважень між його учасниками.

“Попередній аналіз наявної в комітеті інформації засвідчує, що зазначені вище дії могли призвести до недопущення, усунення чи обмеження конкуренції”, – зазначили в АМКУ.

У рамках цього дослідження комітет встановив три пов’язані відносинами контролю з цими компаніями підприємства, що працюють в Україні, серед яких – ТОВ “Альянс Холдинг” (“АХ”).

“За неподання інформації на вимогу державного уповноваженого АМКУ… на “Альянс Холдинг” накладено штраф – 43 452 318 грн. Наразі це найбільший штраф, який накладав комітет за цим видом порушення”, – нагадали у відомстві.

Як повідомлялося, тимчасова адміністративна колегія АМКУ 24 листопада 2022 року в рамках цього дослідження також оштрафувала ТОВ “Енжі Енерджи Менеджмент Юкрейн” (“ЕЕМЮ”), яка є “дочкою” французької Engie, – на 3,941 млн грн, а 22 грудня 2022 року – ТОВ “БАСФ Т.О.В.” (“дочка” німецької BASF) – на 20,337 млн грн.

Зазначені компанії також пов’язані відносинами контролю з компаніями-інвесторами проєкту “Північний потік-2”.

“Компанії не є безпосередніми учасниками проєкту “Північний потік-2″, але згідно із законодавством мають обмінюватися між собою інформацією та вживати заходів для запобігання порушенням”, – пояснили в АМКУ.

Як доповнили в комітеті, трьом суб’єктам господарювання було надіслано вимоги про надання інформації щодо підтвердження або спростування факту укладення іноземними компаніями угод про фінансування проєкту “Північний потік-2”. Також вимагалося надати пояснення щодо необхідності отримання дозволів органів комітету на зазначені дії.

“Жоден із відповідачів не виконав вимоги комітету”, – резюмували у відомстві.

Газопровід “Північний потік-2” так і не запрацював через запроваджені проти Росії санкції у відповідь на розв’язану РФ повномасштабну війну проти України.

Учасниками консорціуму є “Газпром”, Engie, OMV, Shell, BASF і Uniper.

Джерело: https://amcu.gov.ua/news/finansuvannya-pivnichnogo-potoku-2-gospodarskij-sud-viznav-pravomirnim-rishennya-amku-pro-shtraf-u-43-mln-grn-za-informporushennya

administrator

Related Articles