Громади Рівненщини отримали підтримку завдяки програмі «Шелтер»

Громади Рівненщини отримали підтримку завдяки програмі «Шелтер»

Дрібна і велика побутова техніка, продуктові і непродовольчі товари, засоби індивідуального захисту – ось неповний перелік того, що вдалося передати у громади Рівненщини логістичному центру Громадянської мережі ОПОРА/Рівне протягом останніх трьох місяців. Це стало можливим завдяки підтримці Фонду Східна Європа, Fondation de France та партнерських організацій із закордону.

Щоб створити комфортніші умови для проживання вимушено переміщених людей у прихистках Рівненщини за кошти Фонду Східна Європа та Fondation de France організація закупила дрібну і велику побутову техніку: пральні машини, електрочайники, конвектори, мікрохвильові печі та праски. 

Передали таку техніку у місця компактного проживання людей, які розташовані у Володимирецькій, Сарненській, Костопільській та Дядьковицькій громадах. Попередньо волонтери логістичного хабу ОПОРИ спілкувалися із представниками громад і вивчали потреби шелтерів у техніці, аби закупити саме те, що необхідно.

Техніка_в_дії

Для внутрішньо переміщених людей та місцевих мешканців, які постраждали від російської агресії, організація закупила цукор, олію, крупи, макарони, консерви, печиво і сформувала 350 продуктових пакетів.

допомога

Протягом вересня-жовтня таку допомогу отримали люди, які проживають у Володимирецькій, Гощанській, Радивилівській, Березнівській, Сарненській, Степанській, Костопільській, Дядьковицькій, Клеванській та Демидівській громадах.

Клевань   Демидівка_

Гоща громада

Разом з тим людям роздавали засоби індивідуального захисту (маски, рукавички, антисептики), такі необхідні у період поширення інфекційних захворювань.

Завдяки PromoUkraїne, друзям-полякам Katarzyna Długa, Prezes Fundacji PSH Lewiatan, Blisko Twoich Potrzeb, Aneta Szuprytowska, Prezes Zarządu, Lewiatan Północ, Andrzej Derengowski, Igor Tracz логістичному хабу вдалося допомогти також сім’ям із дітками засобами гігієни та дитячого харчування, продуктами. Завдяки Артему Барбаруку та Тетяні Фроловій змогли підтримати людей, які потребують покращення умов проживання у Млинівській громаді, меблями та побутовою технікою.

Зарічненська громадаБерезне

Для логістичного хабу рівненської ОПОРИ досвід співпраці із Фондом Східна Європа з метою гуманітарної підтримки людей – не перший. Під час попередньої хвилі програми «Шелтер» протягом березня-червня організація придбала побутову техніку, окремі позиції продуктів харчування та забезпечила їх транспортування до центрів перебування вимушено переміщених людей та індивідуально до місць їхнього проживання. За цей період до організації надійшло 98 звернень від центрів та 109 індивідуальних від людей. Всі заявки було оброблено і надано посильну допомогу. Загалом у центрах, яким передавали допомогу, у той період мешкало понад 1500 внутрішньо переміщених людей.

Ефективно розподіляти допомогу логістичному хабу допомагає якісна комунікація із Головним управлінням соціальної сервісної служби у Рівненській області, місцевими органами соціального захисту, представниками громад та окремих прихистків. Саме ці люди щоденно спілкуються із людьми у громадах, добре знають ситуацію, конкретні проблеми і потреби.

1

«Кожен із нас маленька частинка майбутньої Перемоги. Тому кожен, хто діє наближає Перемогу саме з таким гаслом працюємо протягом цих місяців. Це мотивує щодня рухатися вперед», розповідають волонтери логістичного хабу ОПОРИ. 

«За останні вісім місяців волонтери хабу розвантажили, завантажили і відправили тонни допомоги. Спілкувалися із представниками десятків шелтерів Рівненщини і налагодили зв’язки із керівництвом громад. У співпраці з органами соціального захисту населення намагалися підтримати як внутрішньо переміщених людей, які знайшли прихисток на Рівненщині, так і представників місцевого вразливого населення. Шукали партнерів із закордону і шукали фінансування, аби мати змогу допомогти більшій кількості людей. Отримували підтримку від партнерів і підтримували тих, кому це було необхідно. Розуміємо, що у теперішні буремні часи підтримка особливо цінна, та разом з тим людям не завжди потрібні речі, людям потрібна впевненість у завтра», каже Андрій Токарський, керівник організації, і додає:

«Щиро вдячні всім благодійникам за поміч – спільними зусиллями можемо робити більше і це тішить. Особливо вдячні Фонду Східна Європа, Fondation de France та РЕНОМЕ за підтримку роботи нашого хабу та представникам громад за співпрацю для підтримки людей.

 Спасибі нашим волонтерам, які продовжують працювати на своєму фронті. Особлива вдячність для тих волонтерів, які знайшли прихисток на Рівненщині у період повномасштабної війни, змогли адаптуватися і тут почали невтомно допомагати людям.

Низький уклін нашим захисникам, які бережуть нас щодня, і завдяки яким ми можемо і будемо й надалі працювати з любов’ю до України і з вірою у Перемогу!»

#StandWithUkraine

 

administrator

Related Articles