Кабмін врегулював низку питань академічної мобільності у сфері освіти, науки, інновацій

Київ. 14 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Кабінет Міністрів врегулював низку питань академічної мобільності у сфері освіти, науки, інновацій.

"Акт, зокрема, визначає процедуру реалізації права на академічну мобільність, порядок проходження, визнання та зарахування результатів академічної мобільності для учасників у рамках міжнародного співробітництва у сфері освіти, науки, інновацій", – йдеться в повідомленні пресслужби Міністерства освіти і науки.

Зазначається, що імплементація зазначеної процедури в умовах воєнного стану дозволить гарантувати право на безпечну освіту студентів, які вимушено залишили місце свого постійного перебування або Україну, в більш безпечних регіонах України або за кордоном, сприятиме їх поверненню в Україну після завершення або припинення воєнного стану, адже офіційно дасть змогу зарахувати результати такого навчання після повернення до закладу постійного місця навчання.

Також реалізація процедури гарантує право на безпечні умови праці наукових та науково-педагогічних працівників, що підтримає інтелектуальний потенціал України, оскільки забезпечить збереження посади за основним місцем роботи до двох років.

Документ серед іншого передбачає всі етапи реалізації академічних обмінів: Підготовка до участі в програмах академічної мобільності, реалізація такої програми, заходи по завершенні програми, визнання результатів участі в програмах академічної мобільності.

"Таким чином, для українських шукачів професійної (професійно-технічного), професійної перед вищою, вищої освіти, здобувачів наукового ступеня, педагогічних, науково-педагогічних і наукових працівників будуть створені сприятливі умови для проведення наукових досліджень у найкращих світових лабораторіях та дослідних центрах, підвищення рівня теоретичної та практичної підготовки, професійної майстерності учасників академічної мобільності", – заявляють у Міносвіти.

administrator

Related Articles