Київський ККПК першим в Україні налагодив випуск тонкого паперу для пакетів-саше під продукти

Київ. 13 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Київський картонно-паперовий комбінат (ККПК, Обухів Київської обл.) налагодив випуск тонкого білого крафтового паперу для виготовлення пакетів-саше, які використовуються переважно для пакування харчових продуктів (хлібобулочні вироби, хот-доги, сандвічі, тістечка), повідомив комбінат на фейсбук-сторінці у понеділок.

Згідно з повідомленням, першу партію було випущено в листопаді.

"Вибір нового виду продукції не випадковий, адже попит на такий папір на сьогодні високий, але в нашій країні він жодним підприємством галузі не вироблявся. В Україну папір імпортується переважно зі скандинавських країн", – наголошується в повідомленні.

За словами головного технолога комбінату Єгора Кузнєцова, якого процитовано в повідомленні, сировиною служить виключно імпортна видбілена целюлоза.

"Додавання будь-яких хімікатів суворо регламентується органами держконтролю. Тому при виробництві не використовують жодних відбілювачів, наповнювачів, утримувачів тощо. До складу входить лише клей на основі жирних кислот. Наша продукція відповідає сертифікації продовольчої безпеки – ISO 22000", – зазначає він.

‘Комбінат уточнює, що підготовка до випуску нової продукції тривала близько року, були потрібні консультації австрійських партнерів, але для перших клієнтів результати пробної партії виявилися задовільними.

Як уточнили агентству "Інтерфакс-Україна" у пресслужбі комбінату, новий папір випускається на наявному устаткуванні, а сировину (відбілену целюлозу) комбінат використовує і для випуску інших видів продукції, тому дефіциту немає. Комбінат імпортує целюлозу зі скандинавських країн, переважно з Фінляндії, а також із країн Південної Америки.

У пресслужбі наразі не уточнюють запланованих обсягів випуску такого паперу, зазначаючи, що вони залежатимуть від попиту.

"Ціна паперу зараз формується, оскільки залежить від багатьох факторів (вартість сировини, обсяги тощо). Але серед конкурентних переваг – виготовлення паперу в Україні, оскільки сьогодні значно ускладнена логістика для імпорту та існують ризики для вантажів, пов’язані з воєнними діями, що впливає на ціну ввезеного паперу", – зазначили агентству в пресслужбі.

У повідомленні також наголошується, що для комбінату впровадження нових видів продукції – не лише освоєння нових ринкових сегментів, а й ефективне використання обладнання та збереження робочих місць на тлі стагнації ринку.

Київський ККПК – одне з найбільших підприємств Європи з випуску картонно-паперової продукції зі штатом близько 2,5 тис. чол. У січні-жовтні-2022 випустив продукцію на 5,9 млрд грн, що на 4,2% менше, ніж за аналогічний період 2021 року.

Джерело: https://www.facebook.com/KyivCPM/posts/pfbid0txPbAUcMWvCuiiFQBfLV5vFaV4BsFPPueJko4UTroHfmjRJiNMiWeFmWybexvBJfl

administrator

Related Articles