Марсіанський зонд ОАЕ перейшов на нову орбіту для вивчення супутника планети, Деймоса

Дубай. 9 лютого. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міжпланетна автоматична станція ОАЕ Al Amal (“Надія”), призначена для вивчення клімату та атмосфери Марса, перейшла на нову орбіту для вивчення одного із двох супутників планети, Деймоса, повідомило у четвер Космічне агентство ОАЕ.

“Перехід на нову орбіту дозволить зонду “Надія” пролітати на відстані 100 км від Деймоса, найменшого і найвіддаленішого з двох природних супутників Марса, і отримати небачені раніше зображення”, – йдеться у повідомленні космічного відомства.

Автоматична міжпланетна станція Об’єднаних Арабських Еміратів Al Amal (“Надія”) була запущена 20 липня 2020 за допомогою японської ракети-носія H-IIA з космічного центру Танегасіма в Японії.

Здолавши майже 500 млн км, зонд успішно вийшов на орбіту Марса 9 лютого 2021 року.

Апарат, що знаходиться на еліптичній орбіті Марса заввишки 40 тис. км, призначений для вивчення клімату та нижніх шарів атмосфери Червоної планети, де формується її погода. Він оснащений трьома камерами, що дозволяють здійснювати спостереження за атмосферою Марса у видимому, інфрачервоному та ультрафіолетовому діапазонах.

Апарат уперше надасть повну картину марсіанської атмосфери. Його спостереження дозволять створити глобальну погодну карту. Головне завдання полягає в тому, щоб виявити сили, які визначають клімат Марсу. Місія триватиме близько двох років.

Емірати стали п’ятою країною у світі, апарат якої досяг Червоної планети.

Політ першої арабської міжпланетної станції до Марса, місія якої оцінюється в $200 млн, був присвячений 50-річчю утворення ОАЕ.

administrator

Related Articles