Міграційна служба України поки що не розглядає документи на громадянство від росіян

Київ. 12 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Державна міграційна служба України (ДМС) поки що не розглядає документи на громадянство від росіян, повідомила голова ДМС Наталія Науменко.

"Щодо громадян Росії та Білорусі було зроблено паузу… Наразі міграційна політика щодо громадян Білорусі не змінилася. Відновлюватимемо прийняття документів", – повідомила Науменко в четвер на брифінгу в Києві.

Вона пояснила, що оскільки не було офіційного визнання Білорусі державою-агресором, оформлення та видачу документів буде відновлено.

При цьому голова міграційної служби наголосила, що документи від громадян РФ наразі не розглядаються.

"Щодо громадян Росії, то ті, хто вже має посвідки на тимчасове або постійне проживання, продовжують перебувати на законних підставах на території України та можуть безперешкодно здійснювати в’їзд та виїзд із території України через контрольовані пункти пропуску", – розповіла Науменко.

Водночас вона наголосила: "Разом із правоохоронними органами наразі ми проводимо абсолютно повний аудит підстав видачі посвідки на тимчасове або постійне проживання громадянам РФ. Також це стосується дозволів на міграцію, громадянства, щоб визначити тих, хто може здійснювати проти України певну діяльність".

За її словами, експерти ДМС розробляють проєкт постанови Кабінету Міністрів України, який регулюватиме міграційні питання для громадян РФ.

Науменко також повідомила, що всі підрозділи ДМС, які не перебувають у зоні бойових дій, вже відновили свою роботу, налагоджено роботу з виробництва документів та логістику.

"Іноземці, які залишаються на території України, не залишаються поза увагою і можуть отримати послуги, як це було раніше. У ДМС працюють телефони гарячої лінії, де можна отримати всі необхідні консультації", – додала вона.

Джерело: https://www.youtube.com/watch?v=zhVsP_RY2Pc

administrator

Related Articles