Мінфін готовий дослухатися до ринку, але можливостей швидкого зростання ставок немає – міністр

Київ. 14 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Міністерство фінансів України готове розглядати будь-які варіанти дій для активізації залучення коштів на внутрішньому ринку запозичень, проте обмежене у можливостях підвищувати прибутковість держоблігацій відсутністю необхідних коштів для їхнього майбутнього обслуговування, заявив міністр фінансів Сергій Марченко на брифінгу у Києві у понеділок.

"Щодо ставки – це дискусія, вона визначається характером ринкових відносин та взаємодії з учасниками ринку. Ми працюємо над цим, ми розуміємо, що вартість запозичень має формувати ринок і готові дослухатися до ринку", – сказав міністр.

За його словами, під час руху ставки враховуватиметься грошова пропозиція на ринку.

"На сьогодні я не бачу можливості для швидкого зростання ставок податків і доходів бюджету, щоб спрямовувати їх на обслуговування запозичень", – наголосив Марченко.

Він закликав українців купувати облігації внутрішньої держпозики. "Окрім податків це, можливо, єдине джерело, яке допомагає нам фінансувати армію і дозволить нам прискорити перемогу в цій війні", – наголосив глава Мінфіну.

Міністр також повідомив, що налаштований покращувати рівень взаємодії з Національним банком як "єдиний шлях забезпечення макроекономічної стабільності".

Як повідомлялося, НБУ з 3 червня підняв облікову ставку з 10% до 25%, щоб підвищити привабливість гривні, знизити тиск на міжнародні резерви країни та боротися з інфляцією, яка за підсумками жовтня досягла 26,6% у річному вимірі.

Нацбанк розраховував, що банки збільшать ставки за депозитами, а Мінфін – за ОВДП, тоді як зростання ставок за кредитами не буде таким суттєвим. Мінфін у жовтні-початку листопада підвищив ставки облігацій строком від 5 до 24 місяців до 13,5-18,5% річних, тоді як на вторинному ринку вони досягають 20% річних і вище, тоді як ставка за новими гривневими депозитами у жовтні залишалася на рівні 9,2%.

administrator

Related Articles