Мінкультури України: сьогодні не час для публічних люстрацій та розпалювання конфліктів усередині журналістської спільноти

Київ. 14 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – У Міністерстві культури та інформаційної політики України вважають, що сьогодні не час для публічних люстрацій і розпалювання конфліктів всередині професійної журналістської спільноти.

"У відповідь на заяву окремої частини журналістської спільноти з приводу санкцій у вигляді відсторонення від ефірів журналістів, які до війни працювали на каналах, які належать Віктору Медведчуку, Міністерство культури та інформаційної політики України висловлює свою наступну позицію. У МКІП викликає стурбованість, що в ці критичні часи для України Інформаційний простір країни заповнюється конфліктами всередині суспільства", – йдеться в заяві Міністерства.

У відомстві зазначили, що 24 лютого великі медіагрупи звернулись до  МКІП та Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з метою об’єднатися та  створити єдиний інформаційний фронт для боротьби з російською пропагандою. Однак, як бачимо, наш вдалий супротив та фактично перемога у інформаційній війні з росією говорить про те, що ідея та реалізація були досить вдалими.

"Це стало можливим завдяки зусиллям всіх редакторів, журналістів, ведучих, що наразі 24/7 працюють вже третій місяць єдиним фронтом. В МКІП немає жодних ілюзій щодо внеску каналів Медведчука у теперішню війну з росією. У той же час ми глибоко переконані, що сьогодні не час для публічних люстрацій та розпалювання конфліктів всередині країни та професійної журналістської спільноти. Сьогодні важливим є те, хто залишився, перейшов на сторону України та кожен день доводить свою позицію своєю сумлінною цілодобовою працею. Сьогодні нам потрібна кожна людина, кожен спеціаліст, який працює на єдиному інформаційному державному фронті для відстоювання нашої державності та перемоги над російськими загарбниками", – йдеться в заяві.

У зв’язку з чим, в Мінкультури бачать доцільним зараз, під час війни, передусім звертати увагу на позицію, яку взяли зазначені в списку ведучі.

"Також МКІП не може, з огляду на свої повноваження, та не вважає за доцільним втручатись в кадрову політику каналів та медіа груп.  Якщо ми не хочемо зробити щілину в нашій обороні перед росією, то ми сьогодні маємо всі виступати єдиним фронтом та не розпалювати ворожнечу всередині країни", – наголосили в Міністерстві.

Як повідомлялося, раніше низка українських медійних організацій і журналістів звернулася до президента Володимира Зеленського і міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка з приводу участі ведучих, які нібито поширювали раніше проросійську пропаганду, в ефірі національного телемарафону. Насамперед, йшлося, про Василя Голованова, Тиграна Мартиросяна, Наталю Влащенко, Тетяну Гончарову, Назара Довгого, Володимира Полуєва, Анну Степанець та Анастасію Даугулу.

administrator

Related Articles