Нацполіція ліквідувала шахрайську схему, учасники якої привласнили гроші з рахунків понад 10 тис. українців

Київ. 18 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Співробітники Національної поліції України ліквідували масштабну шахрайську схему з привласнення коштів із банківських рахунків громадян України.

“У 20 регіонах держави проведено спецоперацію, у якій брали участь понад 500 співробітників Національної поліції. У результаті викрили 56 зловмисників: вони розсилали фішингові посилання для отримання даних про банківські картки громадян. У такий спосіб фігуранти отримали доступ до рахунків, із яких привласнили близько 15 млн грн”, – повідомляється на сайті Нацполіції в четвер.

Під час розслідування поліцейські встановили 11 спільнот: зловмисники об’єднувалися на закритих тематичних каналах і форумах. Адміністратори таких спільнот розміщували оголошення щодо “підробітку”: охочі мали створювати та розсилати фішингові посилання, дуже схожі на посилання офіційних ресурсів, для отримання даних банківських карток громадян. Фішинг маскували різними способами: від пропозицій оформлення грошових виплат до продажу різних товарів, здебільшого побутової техніки.

Також фігуранти здійснювали пошук потенційних потерпілих на торгових онлайн-майданчиках. Зловмисники писали продавцям товарів, видаючи себе за покупців. Листування переводили в сторонні месенджери, туди надсилали фішингові посилання. На шахрайських сайтах пропонували ввести дані банківської картки нібито для зарахування грошей за проданий товар. Після цього інформація про банківські картки, які вводили потерпілі на шахрайських сайтах, автоматично ставала відома фігурантам. Надалі вони виводили гроші громадян на підконтрольні рахунки.

За попередніми даними, від протиправної діяльності постраждало понад 10 тисяч громадян. Наразі відомо, що фігуранти привласнили 15 млн грн, однак остаточну суму збитків буде встановлено під час розслідування.

Слідчі розслідують кримінальні провадження за ч. 3, 4 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Готуються матеріали для оголошення підозри зловмисникам.

administrator

Related Articles