Нідерланди нададуть додаткові EUR20 млн до фонду НАТО для України – Гукстра

Брюссель. 14 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Нідерланди нададуть додаткові EUR20 млн до трастового фонду НАТО для України, анонсував міністр закордонних справ Вопке Гукстра.

"Союзники продовжуватимуть підтримувати Україну зброєю, санкціями, гуманітарною допомогою. Ми вже надали від EUR0,5 млрд до EUR1 млрд нашої підтримки. Київ – не один. Я радий оголосити, що Нідерланди нададуть додаткові EUR20 млн до трастового фонду НАТО для України. Загалом ми надали на EUR25 млн допомоги українській армії у вигляді продовольчих наборів, наборів для надання першої медичної допомоги, машин швидкої допомоги, бензовозів, придушувачів дронів. Нідерланди, НАТО, союзники з НАТО, ЄС – ми продовжуватимемо стояти з Україною. І в цьому ми єдині", – заявив він у понеділок на пресконференції в Гаазі після закінчення зустрічі з генеральним секретарем Організації Північноатлантичного договору Єнсом Столтенбергом.

У свою чергу міністр закордонних справ Нідерландів Кайса Оллонгрен висловила впевненість, що звільнення Херсону продемонструвало, що "українська стратегія працює, а російська – провалилася". "Це – підвищення бойового духу для дуже хоробрих та безстрашних українців, але також і показує, що наша військова підтримка працює, і Україна може досягати успіхів на полі бою. Це дуже важливо", – констатувала міністр.

Оллонгрен звернула увагу на факт наближення зими. "Ми бачили серйозні пошкодження інфраструктури в Україні – ми маємо продовжувати робити те, що ми робимо. Це важливо. Важливо, щоб ми зупинили Путіна, щоб Путін зупинив цю незаконну та безглузду війну. Якщо Росія припинить завтра боротися – війни більше не буде. Якщо Україна перестане битися – більше не буде України. Такою є ситуація. Тому ми продовжуватимемо нашу підтримку зброєю і всім, що потрібно Україні, так само як і навчанням", – запевнила вона.

administrator

Related Articles