НКЦПФР врегулювала депооблік примусової націоналізації акцій "Укрнафти", "Укртатнафти", "Мотор Січі", "АвтоКрАЗу" та "Запоріжтрансформатора"

Київ. 7 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) врегулювала питання депозитарного обліку депозитарних операцій із примусового відчуження у власність держави акцій, емітентами яких є ПАТ "Укрнафта", ПАТ "Укртатнафта", АТ "Мотор Січ", АвтоКрАЗ" та ПрАТ "Запоріжтрансформатор".

Відповідне рішення Комісія ухвалила на позачерговому засіданні 6 листопада, проте його офіційного тексту наразі немає.

За словами поінформованого джерела в регуляторі, це рішення спрямоване на виконання рішення, яке приймає інший державний орган.

Крім того, НКЦПФР цього ж дня дозволила оперативне проведення зборів акціонерних товариств у період воєнного стану, якщо акціонерів не більше п’яти і якщо їм належить 100% акцій, тоді як до останнього часу вона допускала лише проведення дистанційних зборів.

В "Укрнафті" контрольний пакет акцій належить НАК "Нафтогаз України", тоді як міноритарний близько 42% – так званій групі "Приват" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, тоді як в "Укртатнафті" (Кременчуцький НПЗ) ситуація зворотна.

Обіг усіх акцій "Мотор Січ", найбільшим власником якого був заарештований нещодавно президент компанії В’ячеслав Богуслаєв, заблоковано з квітня 2018 року після продажу роком раніше контрольного пакета акцій китайської Skyrizon та пов’язаних із нею осіб.

"АвтоКрАЗ" та "Запоріжтрансформатор", підконтрольні відповідно Костянтину Жеваго та Костянтину Григоришину, останні роки перебувають у процедурах банкрутства.

administrator

Related Articles