НКРЕКП з 1 червня встановила тариф на розподіл газу Дніпровській філії "Газмережі" замість АТ "Дніпрогаз"

Київ. 31 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), з 1 червня 2023 року встановила тариф на розподіл природного газу в Дніпропетровській області Дніпровській філії ТОВ “Газорозподільні мережі України” (“Газмережі”) замість АТ “Оператор газорозподільної системи “Дніпрогаз”.

Своє рішення регулятор зафіксував постановою “Про внесення змін до постанови НКРЕКП від 30 грудня 2022 року №1944”, якою, зокрема, з 1 січня 2023 року було встановлено тариф на розподіл газу в Кіровоградській області для “Газмережі” розміром 1,49 грн/куб. м на місяць.

Згідно з документом, ухваленим на засіданні регулятора в середу, тариф на розподіл газу для Дніпровської філії “Газмереж” з 1 червня цього року встановлено на рівні 0,90 грн/куб. м на місяць.

Відповідно тариф, раніше встановлений для “Газмереж” розміром 1,49 грн/куб. м на місяць, автоматично перенесено на Кропивницьку філію компанії.

Як пояснили в Нацкомісії, одним із проєктів постанови НКРЕКП передбачається призупинення дії ліцензії з розподілу природного газу, виданої раніше АТ “Дніпрогаз”. У зв’язку з цим регулятор також скасував дію постанови №1860 від 27 грудня 2022 року “Про затвердження нормативів розподілу коштів, які надходять на поточні рахунки зі спеціальним режимом використання як плата за послуги розподілу природного газу “Дніпрогазу”.

Крім того, регулятор на засіданні затвердив для Дніпровської філії “Газомережі” план розвитку газорозподільної системи на 2023-2032 роки, а також розмір нормативних втрат і виробничо-технологічних витрат природного газу.

Як повідомлялося, наприкінці травня 2022 року за клопотанням Державного бюро розслідувань (ДБР) суд передав в управління АРМА заарештовані приватні корпоративні права на 26 обласних і міських операторів газорозподільних систем.

“Нафтогаз України” 2 вересня 2022 року зареєстрував ТОВ “Газорозподільні мережі України” (“Газмережі”), основним видом діяльності якого зазначено розподіл газу через місцеві (локальні) трубопроводи.

Кабінет Міністрів України постановою №1335 від 25 листопада того самого року передав “Газмережам” в експлуатацію державні газорозподільні мережі.

Джерело: https://www.nerc.gov.ua/storage/app/sites/1/Docs/Postanova_obgruntuvannya/2023/traven/31.05.2023/p15_31-05-2023.pdf

administrator

Related Articles