Київ. 18 січня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Понад 900 млн міжнародних турів було зафіксовано у всьому світі в 2022 році – це вдвічі більше, ніж роком раніше, випливає зі статистики Всесвітньої туристичної організації ООН (UNWTO).
Як наголошують у UNWTO, минулого року світовий туризм відновився на 63% до рівня допандемійного 2019 року. При цьому в різних регіонах цей процес відбувається з різною швидкістю.
"Найвище зростання спостерігалося на Близькому Сході – тут міжнародний туризм становив у 2022 році 83% до рівня 2019 року. Зростання турпотоків пов’язане, зокрема, з проведенням EXPO у Дубаї та Чемпіонату світу з футболу в Катарі. де показник досяг майже 80%. В Африці та Америці відновлення становило близько 65%. А в країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону, де багато напрямів зберігали обмеження на в’їзд, кількість закордонних туристичних прибутків становила лише 23% до допандемійного рівня", – повідомляє UNWTO.
При цьому в Європі кількість міжнародних прибутків становила 585 млн (або 64%).
"У 2023 році ситуація для міжнародного туризму буде кращою. Ми очікуємо зростання галузі навіть з урахуванням економічних проблем, геополітичної невизначеностіі можливого введення нових обмежень через ковід. Попит на поїздки всередині країн і за кордон буде високим і дозволить деяким напрямам повністю відновитися після пандемії", – зазначає генсек UNWTO Зураб Пололікашвілі.
Як вважають в організації, багато залежатиме від відновлення поїздок китайських туристів, оскільки Китай до 2020 року був найбільшим ринком виїзного туризму у світі. Зокрема, їхнє повернення вплине на ситуацію в сусідніх азіатських країнах.
Крім того, оптимістичним прогнозам сприяє високий попит на поїздки за кордон до США, що підкріплює ослаблення євро до долара.
"У 2022 році багато країн зафіксували зростання витрат туристів. Причому доходи від міжнародного туризму часто зростали швидше, ніж кількість прибутків. Це пов’язано зі збільшенням середніх витрат на поїздку через більшу тривалість подорожей і готовність туристів витрачати більше на місці перебування", – зазначають. у UNWTO.
На деяких напрямках, за даними організації, прибутки від міжнародного туризму перевищили допандемійний рівень. Наприклад, у Туреччині – на 40%, Румунії – на 25%, у Мексиці та Португалії – на 15 та 13% відповідно.