Окупанти зміцнюють оборону біля кордону Харківської та Луганської областей і поклали наступ під Бахмутом і Донецьком на "вагнерівців" – ISW

Київ. 13 грудня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Російські сили продовжують формувати та консолідувати свій склад сил на сході України, щоб зміцнити оборону від тривалих українських контрнаступів поблизу кордону Харківської та Луганської областей, а також підтримати обмежені наступальні зусилля в Донецькій області, йдеться у звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW) за 12 грудня.

"На цьому напрямку діє висока концентрація мобілізованого персоналу, ймовірно, для того, щоб заповнити проломи в підрозділах, які були ослаблені під час тривалих українських контрнаступів на північному сході України", – зазначають аналітики.

У ISW також повідомляють, що бійці групи Вагнера за підтримки частин 1-го і 2-го армійських корпусів несуть велику відповідальність за проведення наступальних операцій у Донецькій області, особливо навколо Бахмута й західних околиць Донецька.

"За оцінкою Міноборони Великої Британії, російське військове керівництво все ще має намір домогтися додаткових успіхів у межах Донецької області, але малоймовірно, що нинішня російська військова стратегія дасть можливість Москві досягти цієї мети", – йдеться у зведенні.

Із посиланням на міністра оборони України Олексія Резнікова повідомляється, що Україна має намір продовжити контрнаступи взимку 2022-2023 років після того, як ударять сильні морози. "Резніков заявив 11 грудня, що Україна відновить контрнаступи після того, як "ґрунт стане твердіший" узимку, відповідаючи на запитання про прогноз директора національної розвідки США (DNI) Авріл Гейнс про те, що Україна, найімовірніше, розпочне контрнаступ навесні, а не взимку", – зазначають в ISW.

Російські окупанти в понеділок продовжували обмежені наземні атаки в районі Сватового та Кремінної Луганської області, тоді як українські сили завдавали ударів по тилах у Луганській області. Окупанти також продовжували наземні атаки в районах Бахмута й Авдіївки-Донецька, а також вели оборонні операції на південний захід від Донецька.

Українські сили, у свою чергу, продовжували завдавати ударів по російських військових об’єктах і логістичних вузлах уздовж найважливіших наземних комунікацій (GLOC) на півдні України.

У ISW повідомляють, що російським силам може бракувати інфраструктури для підтримки своїх військ у Криму, і що вони зміцнюють північні пляжі Криму вздовж узбережжя Чорного моря.

Джерело: https://www.understandingwar.org/backgrounder/russian-offensive-campaign-assessment-december-12

administrator

Related Articles