План узгоджених перевезень зерна та продтоварів у жовтні було виконано лише наполовину через відправників вантажу – УЗ

Київ. 9 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Частка виконання погоджених замовлень на перевезення зернових вантажів у жовтні становила лише 51%, основна причина – завищення окремими відправниками замовлень/планів на відвантаження вагонів на експорт, повідомив заступник директора департаменту комерційної роботи Валерій Ткачов за підсумками проведеної 8 листопада наради з учасниками галузі.

"З узгоджених 17,7 тис. вагонів протягом жовтня було завантажено та відправлено лише 9 тис. вагонів…Частина відправників отримала відмову у відповідності через обмежену пропускну спроможність прикордонних переходів та велику кількість замовлень, а відправники, які отримали таку можливість, не виконують планів навантаження", – констатував Ткачов у повідомленні на фейсбук-сторінці.

За його словами, відсоток виконання узгоджених планів щодо продтоварів (олія соняшникова та інше) становить 50%: узгоджено навантаження 1,58 тис. вагонів, а фактично завантажено 790.

Ткачов зазначив, що на нараді було запропоновано запровадження матеріальної та адміністративної відповідальності для вирішення цієї проблеми.

Згідно з першим варіантом передбачено матеріальну відповідальність відправника за невиконання узгоджених планів у напрямку західних переходів у розмірі тридобової ставки використання вагона або середньої вартості порожнього вагона під завантаження.

Інший варіант передбачає вплив на компанії адміністративними заходами: анулювати частину узгоджених планів або зменшити відсоток їх узгодження наступного місяця, пояснив представник УЗ.

Крім того, на засіданні окремі відправники запропонували запровадити довгострокове планування перевезення вантажів у напрямку західних прикордонних переходів (один-шість місяців), додав він.

Наразі таке планування можливе за умови погодження іноземними перевізниками, проте останні сьогодні не бажають цього робити через відсутність інформації про готовність приймати вантаж та підтвердження від власників перевантажувальних терміналів на кордоні з Україною, зазначив Ткачов.

Джерело: https://www.facebook.com/100063452424686/posts/pfbid02easvz9RopwePn7tgDmc1T1uSUQuCzmSQVcHoC8VxqJAfpTrr9fHR4nLBCP12jdSQl/

administrator

Related Articles