Платформа UNITED24 для відновлення України за дебютний тиждень отримала $25,8 млн

Київ. 12 травня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Сума надходжень на рахунки платформи UNITED24 в НБУ за перший тиждень її роботи сягнула $2,805 млн, повідомив віцепрем’єр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

"Пожертвування на підтримку України надійшли з 72 країн світу. Серед найактивніших донорів – США, Велика Британія, Франція, Канада, Німеччина і, звісно, Україна", – написав він у першому звіті.

Федоров додав, що через партнерський фонд Ukraine House за тиждень зібрали $0,736 млн, а ще $0,362 млн надійшли в криптовалюті через платіжну компанію Whitepay, і ці кошти також надійдуть на рахунки НБУ найближчим часом і надалі відображатимуться у звітності.

За словами віцепрем’єра, в перший тиждень кошти накопичувалися на рахунках НБУ, а тепер їх розподілятимуть міністерства для найважливіших потреб України.

Він уточнив, що надалі звіти НБУ про обсяг зібраних коштів оновлюватимуться щодня, а перший звіт міністерств про призначення і розподіл коштів буде опубліковано рівно через тиждень – 19 травня.

Як повідомлялося, 5 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про запуск глобальної ініціативи United 24 – Плану відновлення і розвитку України, який фінансуватиметься із спеціального фонду, що акумулюватиме та кошти. Одним з елементів фонду стане фандрейзингова онлайн-платформа United 24. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль оцінював необхідні розміри фонду в $600 млрд, приблизно половину з яких передбачається профінансувати за рахунок репарацій або інших видів компенсацій за рахунок Росії.

administrator

Related Articles