Польські концерни Orlen та PGNiG завершили злиття

Київ. 2 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Окружний суд Лодзі 2 листопада зареєстрував угоду злиття PKN Orlen із газовим концерном PGNiG і пов’язане з цим збільшення статутного капіталу Orlen, повідомив польський нафтогазовий концерн.

"Злиття відбулося відповідно до статті 492 Польського кодексу комерційних компаній шляхом передання всіх прав та обов’язків (активів та зобов’язань) PGNiG до PKN Orlen з відповідним збільшенням акціонерного капіталу PKN Orlen шляхом випуску акцій для злиття, які PKN Orlen розподіляє серед акціонерів PGNiG. (…) З 2 листопада 2022 року компанія прийняла на себе всі права та обов’язки PGNiG відповідно до статті 494 Польського кодексу комерційних компаній", – йдеться у повідомленні для інвесторів.

У зв’язку зі злиттям акціонерний капітал Orlen збільшено з 783 млн 59 тис. 906,25 злотих до 1 млрд 451 млн 177 тис. 561,25 злотих. Загальна кількість усіх випущених акцій після здійснення операції становить 1 млрд 160 млн 942 тис. 49 акцій номінальною вартістю 1,25 злотих кожна. Згідно з підписаним у липні планом злиття компаній, в обмін на одну акцію PGNiG її акціонери отримають 0,0925 акцій Orlen.

"Ми об’єдналися з PGNiG. Таким чином ми завершуємо процеси поглинання, завдяки чому входимо до числа 150 найбільших компаній світу. Ми створили потенціал для реалізації багатомільярдних інвестицій, що зміцнюють безпеку та енергетичну незалежність Центральної Європи", – прокоментував завершення злиття головний виконавчий директор PKN Orlen Даніель Обайтек у своєму твіттер-акаунті.

Як повідомлялося, Orlen підписала з владою Польщі угоду про наміри із придбання Grupa Lotos у лютому 2018 року, компанії PGNiG – влітку 2020 року. Злиття Orlen та Lotos успішно завершено 1 серпня.

Передбачалося, що в результаті інтеграції активів PKN Orlen, Energa group, Lotos та PGNiG річний виторг об’єднаної компанії становитиме близько 200 млрд злотих (близько 42,4 млрд євро), EBITDA ключових сегментів досягне близько 20 млрд злотих на рік. Основну частину операційного прибутку, як і раніше, приноситимуть основні сегменти бізнесу Orlen – нафтопереробка та нафтохімія, видобуток на рівні 70 млн б.н.е. забезпечить близько 20% прибутку, вироблення електроенергії – 10% прибутку. До 2030 року результати заплановано збільшити вдвічі за рахунок нових інвестицій.

administrator

Related Articles