Понад 400 тренерів пройшли професійну підготовку за програмою «Діти та війна. Навчання технік зцілення»

Понад 400 тренерів пройшли професійну підготовку за програмою «Діти та війна. Навчання технік зцілення»

З травня по вересень 2022 року, завдяки фінансовій підтримці, наданій канадським донором TELUS Friendly Future Foundation, команда проєкту «Рука допомоги Україні» надала психологічну підтримку 739 дітям та 372 дорослим з травмою війни в 22 містах України. Крім того, методику «Діти та війна. Навчання технік зцілення» опанували 401 тренерів та тренерок, які взяли участь у навчальній програмі в рамках проєкту. 

«Наша команда провела терапевтичні заняття для 77 груп дітей і 45 груп дорослих по всій території України, – розповідає головна психологиня проєкту Ірина Сухова. – Зокрема, заняття проводились у Києві, Дніпрі, Житомирі, Новояворівську, Трускавці, Хмельницькому, Одесі, Кам’янці-Подільському, Воловці, Вінниці, Чорноморську, Кропивницькому, Черкасах, Рибаківці, Терешках, Кривому Розі, Старокостянтинові, Селідовому, Диканьці, Кременчуці, Боярці, Коростені тощо. Тренери, які пройшли програму «Діти та війна. Навчання технік зцілення», почали самостійно навчати дітей та дорослих ефективних навичок самодопомоги та технік зцілення від травм війни. Так, було проведено 4 офлайн тренінги у Пилипці, Дніпрі, Києві та Кам’янці-Подільському, а також 8 онлайн тренінгів. Учасники та учасниці з усієї країни відчули результативність методики на собі, пропрацювуючи під час тренінгів власні страхи і тривоги. Далі, під час проведення терапевтичних занять, усі отримували методологічну підтримку та супервізію від досвідчених колег».

Методика «Діти та війна. Навчання технік зцілення» сприяє розвитку у дітей та дорослих навичок подолання травматичного досвіду за допомогою технік самодопомоги, інструментів розслаблення та зцілення в умовах інтенсивного стресу, пов’язаного з війною. Вона покликана знизити рівень тривожності та запобігти виникненню посттравматичного стресового розладу (ПТСР) та інших ускладнень у майбутньому. І ми бачимо на власному досвіді реалізації проєкту її ефективність і легкість у застосуванні.

Рисунок2

Команда проєкту «Рука допомоги Україні» БФ «Надія по всьому світові» висловлює щиру подяку канадським партнерам TELUS Friendly Future Foundation та HOPE worldwide Canada за надану фінансову підтримку, а також за довіру і довгострокову співпрацю задля психологічного та емоційного добробуту українців.

Результати роботи нашої команди в рамках наданого гранту протягом травня-вересня 2022 року пропонуємо переглянути у звіті.

ПРО МЕТОДОЛОГІЮ ПРОЄКТУ

Методика «Діти та війна. Навчання технік зцілення» – це дієвий інструмент психологічної самодопомоги для людей з травматичними наслідками в зв’язку з воєнними діями, стихійними лихами та іншими катаклізмами. Вона чудово працює як з дітьми, так і з дорослими, оскільки є результатом сукупного багаторічного досвіду безпосередньої роботи з людьми, які пережили війну та катастрофи. Методику було розроблено в 1998 році фахівцями Інституту психіатрії в Лондоні (Велика Британія) і Центру кризової психології в Бергені (Норвегія) та випробувано після землетрусів у Греції, Туреччині, Китаї та Ірані, цунамі в Південно-Східній Азії, а також у конфліктних регіонах в Африці, на Шрі Ланці, в Палестині, Сирії, Іраку, Україні. Українською мовою навчальний посібник «Діти та війна. Навчання технік зцілення» перекладено та адаптовано фахівцями Українського інституту когнітивно-поведінкової терапії (Львів, Україна). З 2015 року він успішно використовується для навчання тренерів та проведення курсів терапії в Україні в рамках проєкту «Рука допомоги Україні», що реалізується Благодійним фондом «Надія по всьому світові» за підтримки американських та канадських партнерів, благодійних організацій HOPE worldwide (США) та HOPE worldwide Canada (Канада).

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ

Міжнародний благодійний проєкт «Рука допомоги Україні» існує з 2015 року. Він спрямований на поліпшення соціально-емоційного та психологічного стану дітей, травмованих війною, і членів їхніх сімей, які стали свідками і постраждали через війну проти України. Проєкт готує інструкторів для роботи з методикою «Діти та війна. Навчання технік зцілення»; надає психологічну допомогу дітям та батькам, що постраждали через військові дії, навчає їх навичок психологічної саморегуляції та самодопомоги, методів релаксації; сприяє співпраці тренерів із державними соціальними службами з метою забезпечення негайної уваги з боку фахівців у випадках легких і важких психічних проблем, а також постійного подальшого догляду і соціальної підтримки. Більше інформації про проєкт можна знайти на сайті БФ «Надія по всьому світові».

Контактна особа для ЗМІ: Ольга Батюк, моб. +38 050 359 7266 (Viber, Telegram, WhatsApp), olga.batiuk@gmail.com

administrator

Related Articles