Попит на е/е на РДВ у жовтні збільшився у півтора раза, пропозиція зросла на третину – "Оператор ринку"

Київ. 4 листопада. ЕНЕРГОРЕФОРМА – Попит на ринку "на добу вперед" (РДВ) протягом жовтня зріс на 54,9%, пропозиція на продаж електроенергії – на 32,1%, повідомило АТ "Оператор ринку".

За його даними, на внутрішньодобовому ринку (ВДР) різниця ще більша: попит на купівлю збільшився на 93,7%, пропозиція – на 25,4%.

Протягом жовтня РДВ було акцептовано 1408880 МВт-год електричної енергії, на ВДР – 166859 МВт-год

Водночас "Оператор ринку" наголосив, що на обох сегментах ринку протягом 22-28 жовтня спостерігався дефіцит.

У товаристві зазначили, що індекс ціни BASE на РСВ України у жовтні 2022 року становив 3 301,71 грн/МВт-год.

Середньозважена ціна купівлі-продажу електроенергії за цей місяць на РДВ становила 3535,24 грн/МВт-год, на ВДР – 3611,77 грн/МВт-год.

Водночас оператор звернув увагу, що у жовтні 2022 року середні ціни на спотовому ринку електричної енергії у Словаччині знизилися на 46,4%, Угорщини – 44%, Румунії – 38,4%. У деякі години вихідного дня цінові індекси базового навантаження у цих країнах були нижчими, ніж на РДВ України.

"Якщо у вересні цього року середні ціни на електроенергію для бізнесу в Європі були більш ніж учетверо більшими, ніж в Україні, то у жовтні різниця зменшилася вдвічі", – резюмували в "Операторі ринку".

Як повідомлялося, починаючи з 16 жовтня, українські трейдери "Д.Трейдінг", держтрейдер "ЕКУ", "ЕРУ Трейдінг", а з 30 жовтня "Некстрейд" почали тестувати можливості імпорту електроенергії та бронювати різну потужність перетину зі Словаччини у певні дні, але постачання здійснюються не у всі дні, коли викуплено перетин. Імпорт насамперед гальмує різниця у цінах на е/е не на користь України.

З моменту першого постачання 16 жовтня обсяг імпортованої електроенергії становив 516 МВт-год.

Енергосистема України з 10 жовтня регулярно зазнає масованих атак російських військ, що призводить до пошкоджень та руйнувань енергетичних об’єктів та обмежень споживання у всіх регіонах України.

administrator

Related Articles