Порадник підліткові: три способи зробити своє життя більш яскравим

Порадник підліткові: три способи зробити своє життя більш яскравим

Тобі від 10 до 17 років і світ навколо тебе ставить багато викликів: потрібно вчитися й самовдосконалюватися, стикаєшся з нерозумінням із боку оточення, прагнеш виявити свою індивідуальність, турбуєшся проблемами всесвітнього масштабу. Список може бути величезним. Ще й війна в країні спричиняє невизначеність, зміни настрою, може викликати страх і лише посилювати негативні вияви  внутрішнього стану. 

Друже, ми знаємо, як зробити твій світ кращим, допомогти пізнати себе й подолати труднощі, з якими зараз  стикаєшся частіше, ніж зазвичай.  Пропонуємо познайомитись з кейсами проєкту «Mental Labs», в якому функціонують багато цікавих гуртків та майстерок.

Mental Labs Art therapy

Катерина, керівниця гуртка арт-терапії:

“Арт-терапія – гурток, на якому ти можеш  покращити свій емоційний стан за допомогою творчості, зняти напруження. Знаю, що ти часто стримуєш свої емоції, особливо, якщо вони негативні. Тут можна дати вихід почуттям, внутрішнім переживанням та просто творити, не боячись осуду, отримати підтримку та хороший настрій. На заняттях ми працюємо в техніці правопівкульного малювання, тут можна та навіть потрібно самовиражатися через малюнок! І при цьому не обов’язково вміти це робити, адже головне, щоб процес тобі подобався й приносив задоволення!  Інтуїтивний живопис або правопівкульне малювання – це захоплива можливість розкрити свою інтуїцію, поліпшити власне самопочуття, вивчити незалежні внутрішні процеси й переживання, завершити їх”.

Лайфхак від Катерини

Якщо у тебе поганий настрій, заплющ очі, зроби кілька глибоких вдихів та видихів, уяви, що твій настрій має певний колір. Який? Має певну форму. Яку саме? 

 Візьми аркуш та намалюй свій його за допомогою  кольорових олівців чи фарб, або тим, що є під рукою. Далі можеш зім’яти папір та зробити з нього кульку, масажуючи долоні. Або ж порвати аркуш на маленькі шматочки та викинути. У процесі відстежуй, як змінюється настрій.

Mental Labs SCIENCE

Тит, керівник гуртка SCIENCE: 

“Хімія та біологія – надзвичайно цікаві й пізнавальні предмети. Незалежно від того, який ти маєш рівень знань та скільки тобі років, на гуртку SCIENCE навчишся багатьом речам, які допоможуть у побуті. Ми зможемо подивитись під мікроскопом на все, що ти принесеш: воду з акваріума, землю, слину – все, що завгодно. На хімічних уроках попрацюємо аналітичними методами, одягнемо тебе в халат, дамо в руки бюретку – і ти відчуєш себе справжнім хіміком-аналітиком, досліджуючи якість води з дому чи будь-якого іншого джерела. Якщо тобі до вподоби препарування (риб, молюсків, ракоподібних), принось, відчуєш себе хірургом чи патологоанатомом. Ну і якщо ти часом забуваєш мити руки, теж приходь, під мікроскопом дослідимо всю мікрофлору, яку ти не змиваєш. Повір, руки після цього будеш мити по 10 разів на день”.

Лайфхак від Тита (і навіть не один)

1) Якщо їжа в холодильнику швидко твердіє, спробуй тримати її в контейнерах чи накривати кришкою або тарілкою, так із продукту буде випаровуватись менше води й він буде не таким сухим.

2) Користуйся окремою дошкою для м’ясних страв, адже на м’ясі бактерії перебувають на поверхні та осідають плівкою. Водою повністю їх змити неможливо, тому, щоб не їсти свіжі салати з бактеріями від свинини, краще мати 2 окремі дошки.

3) Якщо твоя страва вийшла занадто жирною, то змінити це можна наступним способом: загорни лід у паперову серветку, легенько проведи по поверхні страви – жир сам налипне на серветку.

4) Білий наліт на керамічних та металевих поверхнях можеш розчинити звичайною лимонною кислотою.

5) Якщо тобі до вподоби грецькі горіхи, то краще зберігай  їх у герметичному контейнері замороженими, бо при кімнатній температурі вони часто стають гіркими, а без кришки ще й висихають.

Анна, керівниця театрального гуртка:

“Тобі до вподоби публічні виступи? Любиш декламувати вірші чи прозу? Навіть якщо ні, то переймаєшся своєю впевненістю, відповідаючи в класі? З усіма труднощами, пов’язаними з комунікацією, самопрезентуванням, страхом публічних виступів ти можеш попрацювати на театральному гуртку. Починаємо ми з вивчення теорії різновидів театру, згодом переходимо до практики – тренажів. Це й техніка мовлення, розвиток інтуїції, взаємодії, швидкого реагування. Цікавим є те, що все відбувається у форматі гри. Після цього ми рефлексуємо, обговорюючи, навіщо це знадобиться нам у житті, де практично можна застосувати ту чи іншу вправу”.

 Лайфхак від Анни:

Тобі потрібно вивчити вірш напам’ять, але він занадто складний і не хоче запам’ятовуватися. Що робити? По-перше, спробуй занотувати його в зошит. Так спрацьовує кінетична пам’ять, що сприяє кращому засвоєнню. По-друге, поділи його на частини, вивчи фрагменти, а тоді склади докупи. По-третє, задій фантазію. Побудуй в уяві історію на основі асоціацій із віршем. Так ти будеш тримати структуру поезії в голові, а вибудуваний тобою сюжет сприятиме відтворенню рядків. По-четверте, не зазубрюй. Вивчення вірша без осмислення його змісту не лише безнадійне, а ще й спричинить почуття втоми й пригнічення.

Проєкт «Mental Labs» реалізує Ліцей “Educator” завдяки локальній субсидії від федеральної компанії  GIZ за дорученням Федерального уряду Німеччини. 

administrator

Related Articles