Прем'єр Швеції обіцяє у повному обсязі виконати умови меморандуму з Туреччиною для вступу до НАТО

Стамбул. 8 листопада. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Швеція має намір повністю виконати умови меморандуму, які вона разом із Фінляндією підписала з Туреччиною для вступу до НАТО, і не підтримуватиме діалогу із терористичними угрупованнями, пише газета "Дейлі Сабах" із посиланням на заяву прем’єра Швеції Ульфа Крістерс.

"Швеція у повному обсзі імплементує підписаний з Туреччиною меморандум і не підтримуватиме жодних діалогів із терористичними угрупованнями", – наводить газета його слова.

За підсумками зустрічі зі спікером парламенту Туреччини Мустафою Шентопом Крістерссон також оголосив, що шведський парламент розпочав роботу з Туреччиною для створення групи парламентської дружби.

Крістерсон у вівторок перебуває в Анкарі, це другий день його офіційного візиту до Туреччини, пізніше він має зустрітися з президентом Туреччини Реджепом Ердоганом.

Швеція домагається вступу до НАТО. Туреччина спочатку була проти цього, але пізніше висунула низку умов, у разі виконання яких пообіцяла ратифікувати вступ Швеції до військового альянсу. Ці умови зафіксовано у меморандумі, який підписали Швеція, Фінляндія та Туреччина. Зокрема, там є пункти про те, що Швеція та Фінляндія мають вжити заходів проти курдських угруповань, які Анкара вважає терористичними. Також Анкара наполягає на екстрадиції низки діячів-курдів.

administrator

Related Articles