Промпідприємства проти будь-якого підвищення тарифів на електроенергію, інакше в ГМК це призведе до додаткових витрат у 4,5-5 млрд грн

Київ. 31 жовтня. ІНТЕРФАКС-УКРАЇНА – Представники промислового комплексу України розкритикували пропозицію НЕК "Укренерго" підвищити у 2023 році тарифи на передачу електроенергії та диспетчеризацію на 84% та 234% відповідно.

Під час робочої наради Федерації роботодавців України щодо підвищення тарифів на електроенергію в понеділок було запропоновано не змінювати тарифів, інакше це призведе до додаткових багатомільярдних витрат і навіть зупинення деяких виробництв.

Президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков уважає, що в разі ухвалення пропозиції "Укренерго" додаткові витрати гірничо-металургійного комплексу (ГМК) у 2023 році становитимуть 4,5-5 млрд грн.

"Наразі потужності підприємств ГМК завантажені на 20% довоєнного рівня, меткомбінатів – на 15%, заводи працюють у збиток, вони не покривають навіть 70% змінних витрат", – сказав він.

За його словами, наразі на собівартості металопродукції дуже позначається подорожчання логістики та блокада морпортів.

"Про будь-який прибуток або "вихід у нуль" абсолютно не йдеться. Тому будь-яке підвищення тарифів – це додаткове навантаження на металургів, що призведе до втрати робочих місць, люди втратять дохід, а держава – податки", – констатував Каленков, додавши, що нині ціна помилкового державного рішення дуже зростає.

У свою чергу виконавчий директор асоціації "Укрцемент" Людмила Кріпка зазначила, що за такого підвищення тарифів на електрику цементні підприємства просто не виживуть. "Пропозицію "Укренерго" необхідно переглядати, оскільки більшість наших заводів уже не може працювати", – сказала вона.

Віцепрезидент Союзу хіміків Ігор Гольченко зазначив, що в разі підвищення тарифів промисловості потрібні компенсатори. "Буде додаткове навантаження на підприємства, буде удар по собівартості продукції і трудових колективах, які наразі ми намагаємося зберегти. Забирати обігові – це нерозумний вихід із ситуації, потрібні якісь компенсатори, а проблему потрібно виносити на рівень уряду України", – вважає Гольченко.

Віцепрезидент асоціації "Скло України" Володимир Цветов підтримав цю пропозицію. "Необхідно виносити питання на рівень профільної віцепрем’єр-міністра Юлії Свириденко. Уже зараз 50% заводів нашої галузі зупинено, найгірша ситуація на Дніпропетровщині, уряд має встановити пріоритети", – переконаний топменеджер.

Представниця Федерації роботодавців України Олена Колесникова нагадала, що промпідприємства також забезпечують потреби армії і тероборони переважно власним коштом. "Тому підвищення тарифів на електрику – це відбирання грошей у ЗСУ, що просто віддалятиме перемогу. Треба порахувати, хто і скільки інвестує в нашу перемогу, виробляючи замовлення для військових. Крім того, у нас великий машинобудівний комплекс, який виконує військові замовлення. Вони дуже чітко регламентуються і за термінами, і за ціною. У багатьох випадках вони енергоємні. Тому в разі підвищення постане питання, чи заводи зможуть виконувати ці замовлення", – наголосила вона.

Наприкінці вересня 2022 року НЕК "Укренерго" ініціювала підвищення на 2023 рік тарифу на передачу електроенергії за чинним на 84% – до 636,17 грн/МВт-год і тарифом на послуги з диспетчерського (оперативно-технологічного) управління на 234% – до 207,63 грн/МВт-год.

administrator

Related Articles