Психолог допоміг переселенці впоратись з відчуттям апатії

До психолога ГО “Запорізький правозахисний центр” звернулася мешканка м. Запоріжжя Галина, яка переїхала із м. Пісочин та наданий час є ВПО з тим що вона постійно відчуває апатію.

Особливістю цього випадку стало те, що на час звернення за допомогою Галина переїхала із Харківської області де відбуваються воєнні дії з боку рф. Вона пережила глибокий стрес у зв’язку з тим, що втратила  роботу та житло і на даний час  відчуває гострі приступи паніки та тривоги, які зазвичай зміняються почуттям апатії. 

Психолог пояснив Галині, що апатія – це закономірний процес після сплеску гормонів стресу. Та надав рекомендації подолання апатії:

  • пані Галині треба  виконувати будь-які прості дії та не намагайтеся їх аналізувати
  • дотримуватись  щоденної рутини; 
  • регулярне харчуватись,  проводити гігієну, розминку;
  • зробити щось руками; наприклад, мити  посуд, пакувати речі, плести сітку;
  • планувати свої задачі на день; нехай їх буде небагато, але намагайтесь виконати їх будь-що;
  • обмежте доступ інформації; читання новин треба обмежити до декількох коротких періодів на день;
  • залучати  близьких та знайомих до спільної роботи.

Завдяки зустрічі з психологом пані Галина почала виконувати вище наведені рекомендації та вправи  та за 2  тижня апатія  зникла. Галина знаходилась поруч з родичами, які ні на мить не залишала Галину на одинці та допомагали в побутових справах.

 

Проєкт впроваджується  ГО “Запорізький правозахисний центр” у рамках проєкту ПРООН «ЄС за діалог: Зміцнення стійкості України для реагування на нагальні потреби центральної і місцевої влади, а також населення, що постраждало в наслідок війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС).

administrator

Related Articles